Za nami 44 Derby Tarnowa

• autor: Tarnovianin09, 2019-11-09 17:43

Piłkarze Tarnovii doznali trzybramkowej porażki w Mościcach z Unią w ostatniej, siedemnastej kolejce rundy jesiennej. Wynik nie oddaje przebiegu gry. Unia z czterech dogodnych sytucji wykorzystała trzy, biało-czrwoni z kilku okazji np. Bruno Sulowskiego, nie potrafili pokonać bramkarza Unii. Przy stanie 2:0 sędzia nie podyktował rzutu karnego za wyraźne zagranie ręka wpolu karnym obrońcy Unii. Pechowo spotkanie zkończyło się dla Szymona Leśniaka, który w 15 min. doznał otwartego złamania palca lewej ręki. Okazja do rewanżu w rundzie wiosennej, tym razem przy B9.

Unia Tarnów - Tarnovia 3:0 (2:0)

bramki: 1:0 Abovyan (22'), 2:0 Vorobei (45'), 3:0 Biały (85')

kartki  : M. Miłkowski, K. Tyrka, J. Malisz (U) - K. Wilk, B. Sulowski, M. Baruch (T)

Tarnovia: Sz. Leśniak ( T. Marek 15') - P. Nowak ( M. Kaczyk 77'), R. Kozioł, M. Baruch, P. Dydyk ( K. Kijowski 85') - K. Wilk, B. Krużel ( B. Tokarczyk 46'), M. Bałut ( B. Sulowski 47'), P. Klich, W. Mącior - S. Zubel