dzisiaj: 693, wczoraj: 280
ogółem: 5 482 607

Okręgowy Puchar TOZPN dla Tarnovii!

• autor: Tarnovia, 2019-05-22 19:28

Piłkarze Tarnovii zdobyli Puchar Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. O wyniku meczu zadecydowała druga połowa. Mimo dwukrotnego prowadzenia gości, biało-czerwoni zdołali odwrócić losy spotkania i zagrają w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego ZPN.  Pólfinałowym rywalem będzie 29 maja, Orzeł Ryczów.

Tarnovia - GKS Drwinia 3:2 (0:0)

bramki: 0:1 Roman Stepankov (54'), 1:1 Mateusz Baruch (60'), 1:2 Mateusz Krokosz (64'), 2:2 Patryk Klich (65'), 3:2 Mateusz Baruch (78')

W pierwszej połowie tarnowianie zamknęli gości na ich połowie, ale nie zdołali zmusić do kapitulacji Andreia Chillariego, mołdawskiego bramkarza Drwini. Po zmianie stron drwinianie śmielej ruszyli do ataku na bramkę Tarnovii i dziesięć minut po wznowieniu po raz pierwszy objęli prowadzenie. Kilka minut później Mateusz Baruch wyrównał stan meczu, wykorzystując podanie Patryka Dydyka. Pięć minut potem piłkarze z Drwini ponownie wyszli na prowadzenie, z którego cieszyli się przez dwie minuty. Patryk Klich wyrównał ponownie stan meczu po podaniu Łukasza Nogi. Rozstrzygnięcie rezultatu nastąpiło na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Baruch po dośrodkowaniu Piotra Nowaka. W zwycięskim dla biało-czerwonych spotkaniu zadebiutował w seniorskiej jedenastce  szesnastoletni junior Kacper Kijowski.

Tarnovia: D. Kubik - Ł. Noga, T. Marut (59' M. Nowak), Mich. Baruch, P. Nowak - K. Kuczek (63' M. Sutkowski), M. Prokop (80' I. Król) , W. Gucwa (46'P. Klich)  W. Kuboń, P. Dydyk (84' K. Kijowski) - Mat. Baruch