dzisiaj: 552, wczoraj: 811
ogółem: 5 483 277

Z Drwinią w okręgowym finale Pucharu Polski

• autor: Tarnovianin09, 2019-05-08 20:35

Biało-czerwoni awansowali do finału okręgowego Pucharu Polski dzięki bezbłędnie wykonywanym rzutom karnym. W finale zmierzą się z GKS Drwinią, która awans również zawdzięcza konkursowi jedenastek w Jadownikach (Jadowniczanka - Drwinia 0:0, w karnych 1:4).

Finałowe spotkanie odbędzie się z Drwinią 22 maja o godz. 17:30

Wynik otworzył w 4 minucie Wojciech Mącior, który odebrał piłkę bramkarzowi Wisły próbującemu minąć go dryblingiem.  Mimo dominacji na murawie i kilku doskonałych okazji na bramkę, do przerwy wynik nie zmienił się. Gospodarze w tej części gry nastawieni defensywnie próbowali kontrować, ale w światło bramki trafili zaledwie dwa razy (20 i 35"). Druga połowa to  bardzo podobny obraz gry. Tarnowianie nie wykorzystywali sytuacji podbramkowych i nawet z kilku metrów nie mogli zmieścić piłki między słupkami bramki Wisły. Na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z  lewej strony, kilka metrów od pola karnego Tarnovii , Radosław Łachut główką trafił pod poprzeczkę.

W zarządzonej serii rzutów karnych biało-czerwoni, wykonujący je jako pierwsi, trafiali bezbłędnie, Piłkarze ze Szczucina pomylili się w pierwszej kolejce i piątej już nie musieli wykonywać.

Wisła SzczucinTarnovia 1: 1 (0:1)

bramki: 0:1 W. Mącior (4'), 1:1 R. Łachut (88')

rzuty karne: 0:1, Michał Baruch (T), X Sz. Kołton (W), 0:2 Wojciech Macior (T), 1:2 Jakub Młodziński (W), 1:3 Patryk Dydyk (T), 2:3 Jakub Nytko (W), 2:4 Bartosz Tokarczyk (T), 3:4 Stanisław Dernoga (W), 3:5 Mateusz Baruch (T)

Tarnovia: D. Kubik - M. Sutkowski(46' K. Mącior), M. Nowak (46' R. Kozioł), Michał Baruch, P. Nowak - B. Tokarczyk (86' I. Król), M. Prokop (46' Mateusz Baruch), D. Zaucha, P. Dydyk - W. Mącior, K. Kuczek(76' P. Klich)