dzisiaj: 454, wczoraj: 811
ogółem: 5 483 179

Końcówka meczu zadecydowała o losie spotkania

• autor: Tarnovia, 2019-05-05 13:02

Bramki Rafała Kozioła dwukrotnie dawały prowadzenie Tarnovii. Sandecja II za każdym razem wyrównywała, a w doliczonym czasie gry zdobyła bramkę na wagę trzech punktów.

Mecz rozpoczął się od ataków Sandecji. Najpierw silne uderzenie z dystansu minęło minimalnie poprzeczkę, a chwilę później tarnowianie  w zamieszaniu podbramkowym wybili piłkę z linii bramkowej. Biało-czerwoni nie byli dłużni gospodarzom, a Wojciech Mącior i Rafał Kozioł stanowili największe zagrożenie dla sądeckiej defensywy. Tarnovia przypieczętowała okres przewagi bramką Rafała Kozioła po dośrodkowaniu z lewej strony Patryka Klicha i dograniu Wojciecha Mąciora. Wyrównanie po główce Macieja Korzyma było w minutę później. W tej części gry okazję na gola miał jeszcze  Łukasz Noga, ale strzał przy słupku wybronił bramkarz miejscowych. Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie, oba zespoły przeprowadzały w szybkim tempie, akcja za akcję. W 55 min po uderzeniu Rafała Kozioła z ostrego kąta, piłka zatańczyła na poprzeczce Sandecji. Ten sam zawodnik kilka minut później ponownie wyprowadził Tarnovię na prowadzenie (asysta Wojciecha Maciora). Końcówka spotkania to napór Sandecji dążącej do zmiany wyniku. Dokładne dogrania w środek pola karnego kończą się bramkami, najpierw Karola Matrasa, a następnie Sebastiana Szymańskiego i dają Sandecji wygraną.

Sandecja II Nowy Sącz - Tarnovia 3:2 (1:1)

bramki: 0:1 R. Kozioł (31'), 1:1 M. Korzym (32'), 1:2 R. Kozioł (65'), 2:2 K. Matras (82'), 3:2 S. Szczepański (90+2')

Tarnovia: S. Leśniak - Ł. Noga, T. Marut, M. Nowak, Mich. Baruch (56' P. Nowak) - R. Kozioł (71'B. Tokarzyk), W. Mącior  (88'D. Zaucha), M. Prokop , W. Kuboń (90+2' K. Kuczek), P. Klich (73'P. Dydyk) - Mat. Baruch