dzisiaj: 578, wczoraj: 1288
ogółem: 5 500 977

Limanovia zatrzymana

• autor: Tarnovianin09, 2019-04-20 19:17

Biało-czerwoni przystopowali Limanovię w pościgu za liderującym Popradem Muszyna. Goście otworzyli wynik na początku meczu, tarnowianie odpowiedzieli golem tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie.

Początek meczu dla przyjezdnych, którzy szybko zdobyli prowadzenie po trafieniu Huberta Pachowicza i w pierwszych 30 minutach jeszcze dwukrotnie obili słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kubika. Tarnowianie odpowiadali kontrami, ale przenosili piłkę nad poprzeczką, kolejno Rafał Kozioł i Bartosz Tokarczyk. Uderzenie Michała Barucha z rzutu wolnego pod poprzeczkę wybronił bramkarz trójkolorowych. Po zmianie stron tarnowianie wyrównali. Karol Kuczek dograł do Wojciecha Mąciora, który zmieścił piłkę między bramkarzem a słupkiem . W drugiej części gry przeważali biało-czerwoni, a piłkarze z Limanowej po raz trzeci trafili w słupek, tym razem z rzutu wolnego. Ostatni kwadrans (arbiter przedłużył mecz o 5 min) Tarnovia grała w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Rafała Kozioła. Zamknięci przed własnym polem karnym tarnowianie  nie pozwolili Limanovii wywieźć z Tarnowa kompletu punktów.

W ocenie trenera biało-czerwonych Wojciecha Gucwy: ''Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu. Goście zepchnęli nas do obrony. Dobrze, że padła dla nich tylko jedna bramka, a nie więcej, bo nasz słupek został dwukrotnie ostemplowany. W szatni trochę sobie porozmawialiśmy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Szkoda czerwonej kartki, myślę że w jedenastu gralibyśmy do końca o trzy punkty" - dla NaszTarnów

Tarnovia - Limanovia 1:1 (1:0)

bramki: 1:0 H. Pachowicz (3') 1:1 W. Mącior (46')

Tarnovia: D. Kubik - P. Nowak, T. Marut, M. Nowak, M. Baruch - Ł. Noga (46' P. Klich), R. Kozioł (80'), W. Kuboń, W. Mącior (74' D. Zaucha), B. Tokarczyk (62' P. Dydyk ) - K. Kuczek (62' M. Prokop)

Zawody prowadził Krzysztof Budnik (Nowy Sącz)