Derby dla Tarnovii

• autor: Tarnovianin09, 2019-04-03 21:19

Biało-czerwoni pokonali tarnowski Metal w pucharowym spotkaniu na szczeblu TOZPN, strzelając rywalom dwie bramki, przy jednym golu piłkarzy z ul. Warsztatowej. Za dwa tygodnie kolejnym pucharowym rywalem Tarnovii będzie Dunajec Zbylitowska Góra (mecz 16 kwietnia o godz 17:00 w Zbylitowskiej Górze).

nowa-galeria-6789879.jpg nowa-galeria-6789880.jpg nowa-galeria-6789881.jpg

Pierwsza połowa pod dyktando Tarnovii, przyniosła prowadzenie dla biało-czerwonych. Wynik otworzył Michał Baruch po rzucie wolnym podyktowanym na 16 metrze za faul na Rafale Koziole. W tej części gry gospodarze próbowali  kilkoma strzałami z dystansu zaskoczyć Dawida Kubika. Po zmianie stron metalowcy ruszyli śmielej do ataku, ale to Tarnovia podwyższyła rezultat spotkania. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Dydyka, do siatki trafił Wojciech Mącior. W ostatnim kwadransie piłkarze Metalu zdecydowanie napierali na pole karne Tarnovii. Na kilkanaście minut przed końcem zdobyli gola kontaktowego. Chwilę później za drugą żółtą kartkę, boisko musiał opuścić Michał Baruch. Mimo sporej przewagi i kilku okazji na gole w ostatnich minutach,  gospodarzom nie udało się zdobyć bramki wyrównującej.

"Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu była niezła, druga słabsza. Grając w jedenastu byliśmy dobrze ustawieni. Jeden za drugiego zasuwał i asekurował. Metal stworzył niewiele sytuacji z gry.  W drugiej połowie za bardzo daliśmy się zepchnąć. To była konsekwencja niepotrzebnego wybicia na rzut rożny, po którym padł gol dla Metalu i naszej czerwonej kartki" – powiedział trener Tarnovii Wojciech Gucwa dla portalu NaszTarnów

Metal Tarnów - Tarnovia 1:2 (0:1)

bramki: 0:1 Michał Baruch (23'), 0:2 Wojciech Mącior (56'), 1:2 Tomasz Poproch (77')

Metal: S. Bijak - S. Kogut, F. Baran (71' J. Gromacki), D. Chudyba, M. Lądwik (60' M. Gruszka), K. Stańczyk (65' M. Reczek), B. Krużel, A. Stolarz (65' T. Poproch), M. Furmański, T. Barczak ( 60' K.Jabłoński)  , P. Jaśkiewicz