Nieustępliwy pojedynek w Rybniku

• autor: Tarnovianin09, 2019-03-23 17:24

Olbrzymie emocje i nieustępliwa walka  przyniosła remisowe rozstrzygnięcie w 13 kolejce 1 ligi kobiet. Obie jedenastki zdobyły po trzy bramki (do przerwy po jednej). Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie od prowadzenia gospodyń, poprzez wyrównanie, a tuż po zmianie stron prowadzenie objęły piłkarki z Tarnowa. Chwilę potem ROW wyrównał, a na kilka minut przed końcem meczu  rybniczanki ponownie miały o jedno trafienie więcej. Biało-czerwone zdołały wyrównać stan meczu na sekundy przed końcowym gwizdkiem.

Mecz nie odbył się bez kontrowersji. Prowadząca mecz nie uznała dwóch prawidłowo zdobytych przez tarnowianki bramek. Najpierw przy stanie 2:2 nie zaliczyła gola Katarzyny Białoszewskiej dopatrując się mocno naciąganego spalonego. W końcówce spotkania biało-czerwone musiały dwa razy trafiać do siatki rywalek, żeby wyrównać stan meczu. Ostatniego, wyrównującego gola na 3:3 najpierw zdobyła głową  Karolina Stańdo po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gabrieli Krawczyk. Sędzia bramki nie uznała nakazując powtórzenie rzutu wolnego. Za drugim podejściem celną główką popisała się Gabriela Gębica.

TS ROW Rybnik - MKS Tarnovia 3:3 (1:1)

bramki: 1:0 Klaudia Adamek (27'), 1:1 Katarzyna Białoszewska (po indywidualnej akcji w 37'), 1:2 Gabriela Krawczyk (z wolnego 46'), 2:2 Klaudia Adamek (57'), 3:2 Klaudia Adamek (90'), 3:3 Gabriela  Gębica (90+3')

Tarnovia: A. Kalita - K. Gajdur, K. Piwowarczyk, K. Stańdo, G. Gębica - N. Wzorek(70'A. Drwal), P. Wałaszek, A. Derus, G. Krawczyk, K. Trytek(80'G. Łucek) - K. Białoszewska

żółte kartki: E. Botor (R) - K. Białoszewska, K. Piwowarczyk (T)