dzisiaj: 804, wczoraj: 811
ogółem: 5 483 529

Wymiana ciosów w Muszynie

• autor: Tarnovianin09, 2018-11-03 20:11

Aż pięć bramek padło w Muszynie w meczu, w którym biało-czerwoni wysoko zawiesili poprzeczkę liderowi. Tarnowianie za każdą akcję bramkową gospodarzy odpowiadali kontrą, a gra przebiegała w szybkim tempie. Lepsza skuteczność i piłkarskie szczęście dało Popradowi zwycięstwo różnicą jednej bramki.  Tarnovia bliska była wyrwania prowadzącemu w tabeli Popradowi Muszyna przynajmniej jednego punktu.

Poprad Muszyna - Tarnovia 3:2 (1:1)

bramki: 1:0 M. Chochorowski (40'), 1:1 S. Zubel (44'), 2:1 M. Wilk (50'), 3:1 T. Bomba (66') 3:2 B. Tokarczyk (69')

Początek meczu dla Tarnovii, która przez pierwszy kwadrans zmusiła miejscowych do obrony własnego pola karnego. Z upływem czasu gospodarze zaczęli również konstruować coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Tarnovii. Gole otwierające wynik padły w końcowych minutach pierwszej połowy. Najpierw po rzucie rożnym i uderzeniu Michała Chochorowskiego muszynianie objęli prowadzenie. Już jednak cztery minuty później tarnowianie wyrównali po kontrze i dograniu Kamila Wilka, a do bramki muszynian trafił Sławomir Zubel. Początek drugiej części gry to zdecydowany napór Popradu. W 50 min. kontra Popradu. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Mateusz Wilk uderzył na bramkę Tarnovii, a piłka odbita od słupka bramki strzeżonej przez Dawida Kubika wpada do siatki. Na 3:1 podwyższył kwadrans później Tomasz Bomba silnym uderzeniem z 25 metrów. Po kolejnych trzech minutach tarnowianie zdobyli gola kontaktowego zdobytego przez Bartosza Tokarczyka (asysta Kamila Wilka). Piłkarze Tarnovii dążyli w końcu meczu do wyrównania. W 75 min. Kamil Wilk wychodził na bramkę gospodarzy w sytuacji "sam na sam", ale na 11 metrze został sfaulowany przez obrońcę Popradu znajdującego się z tyłu za piłkarzem Tarnovii - sędzia puścił grę dalej. W tej części gry muszynianie dwa razy ręką odbili piłkę w polu karnym, uniemożliwiając biało-czerwonym oddanie strzału (sędzia tłumaczy, że było zbyt blisko, żeby cofnąć rękę).

Tarnovia: D. Kubik - Ł. Noga, M. Nowak,T. Mikoś, P. Nowak - K. Wilk, W. Kuboń (87' R. Kluska), M. Prokop (54' B. Tokarczyk), W. Macior (65' Ł. Wilk), R.Kozioł (69' P. Klich) - S. Zubel

SĘDZIA: Damian First (Gorlice)