dzisiaj: 406, wczoraj: 1288
ogółem: 5 500 805

Tarnovia rozbiła Orkana

• autor: Tarnovianin09, 2018-10-27 16:47

W 13 kolejce biało-czerwoni trzy razy trafiali do bramki Orkana. Gole Wojciecha Kubonia, Rafała Kozioła i Bartosza Tokarczyka, przy "zero z tyłu' dały komplet punktów i awans do środka tabeli.

Tarnovia - Orkan Szczyrzyc 3:0 (1:0)

bramki: 1:0 W. Kuboń (39'), 2:0 R.Kozioł (55'), 3:0 B. Tokarczyk (70')

Pierwsza połowa wyrównana, ale na przerwę tarnowianie zeszli z jednobramkową zaliczką. W 39 min. na 18 metrze przed bramką Orkana został sfaulowany Rafał Kozioł. Rzut wolny wykonywał Piotr Nowak, który trafił w słupek, a celnie poprawił Wojciech Kuboń. Obie jedenastki miały w tej części gry okazję na bramkę. Tarnowianie trafili w poprzeczkę, uderzenie Sławomira Zubela w 10 min. czy sytuacja 'sam na sam' Patryka Klicha w 44 min. Goście groźnie strzelali z rzutów wolnych i również nie wykorzystali 'setki' tuż przed gwizdkiem na przerwę. Po zmianie stron biało-czerwoni nie zwalniali tempa. W 55 minucie Rafał Kozioł dwa razy uderzał na bramkę Orkana. Główkę odbił bramkarz, ale poprawka nogą trafiła do bramki. Po drugiej bramce gra się zaostrzyła i sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Ostatnie dwadzieścia minut gry to dominacja Tarnovii. W 70 min. po dośrodkowaniu Kamila Wilka, Bartosz Tokarczyk popisał się celną główka, ustalającą wynik meczu. Napór piłkarzy Tarnovii trwał do końcowego gwizdka, ale biało-czerwoni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie.

"Stworzyliśmy dosyć dużo sytuacji, zwłaszcza w drugiej połowie. Zespół gości już wówczas mocno się odsłonił, mieliśmy sporo kontrataków. Wykorzystaliśmy dwa, a mogliśmy jeszcze przynajmniej dwa, trzy wykorzystać. Pierwsza połowa była bardzo trudna, Orkan narzucił swoje mocne tempo, grali ofensywnie. W drugiej już trochę spuchli, bo w środę grali mecz derbowy. Mamy trzy punkty i bardzo się cieszymy" – mówił po meczu Wojciech Gucwa, trener Tarnovii dla portalu Nasz Tarnów.

Tarnovia: D. Kubik - Ł. Noga, T. Marut, T. Mikoś, P. Nowak - K. Wilk (75'Ł. Wilk), W. Gucwa, W. Kuboń, R. Kozioł (65'M. Nowak), P. Klich (46'B. Tokarczyk) - S. Zubel (75'I. Król)

sędzia :Krzysztof Budnik (Nowy Sącz)

M. Ślazyk (O) - Ł. Noga, R. Kozioł, B. Tokarczyk (T)