w 13 kolejce IV ligi z Orkanem

• autor: Tarnovianin09, 2018-10-24 18:05

W sobotę przy B9 gościć będziemy najlepiej spisującego się beniaminka obecnych rozgrywek, zespół Orkana Szczyrzyc. Nasi goście to obecnie czwarta drużyna w tabeli, która do tej pory zgromadziła 20 punktów. Jedenastka ze Szczyrzyca nie jest nowicjuszem w IV lidze, jednak nie potrafiła na dłużej zagościć na tym poziomie rozgrywek i często spadała do nowosądeckiej klasy okręgowej. Włodarze klubu postawili to zmienić dokonując kilku wzmocnień  doświadczonymi piłkarzami, którzy udowodnili przydatność dla drużyny.

Orkan do tej pory odniósł 6 zwycięstw (z Sandecją II 1:0, Dunajcem Zakliczyn 4;2, Okocimskim 5:2, Barciczanką 1:0, wyjazdowy z BKS-em 2:4, i ostatnio u siebie z Olimpą Pisarzowa 2:1) dwa remisy z Szaflarami u siebie (0:0) i Lubaniem na wyeździe (1:1) oraz 3 przegrane (na wyjeździe z Drwinią 2:0, Wartą 2:1 i u siebie z Popradem Muszyna 1:2).

Orkan ma dodatni bilans bramkowy: 20 zdobytych  przy stracie 14 goli. Najlepszym strzelcem drużyny jest Marcin Krywoborodenko ( 6 trafień, który przybył przed sezonem z Barciczanki. Z 4 trafieniami jest Krzysztof Piekaczyk, Który do tej pory grał w Turbaczu Mszana Dolna i Tymbarku. Dwa trafienia mają Sławomir Boczoń ( przyszedł z Tymbarku) i Bartłomiej Limanówka.

Czeka więc biało-czerwonych wymagający rywal.

Zapraszamy na mecz!

PS

We środę, 24 października Orkan wygrał w Szczyrzycu zaległy mecz 5 kolejki z Limanovią 2:0 (1:0 D. Nowak sam. 2:0 Marcin Kurek). Orkan dalej na 4 miejscu w tabeli ale już z 23 punktami.