Emocjonujący pojedynek w Limanowej

• autor: Tarnovianin09, 2018-09-08 21:26

Od pierwszej do ostatniej minuty ważyły się losy wyniku spotkania szóstej kolejki pomiędzy Limanovią i Tarnovią. Pierwsze 20 minut dla gospodarzy, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie. Od 30 minuty warunki gry zaczęli dyktować tarnowianie, którzy dążyli do poprawienia niekorzystnego wyniku. W drugiej części gry biało-czerwoni zdobyli kontaktowego gola, ale nie zdołali wyrównać.

Już w pierwszej minucie gospodarze bliscy byli objęcia prowadzenia, ale tarnowianie zdołali wybić piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty później piłka po strzale Sławomira Zubela ląduje w siatce Limanovii, ale sędzia bramki nie uznaje, dopatrując się przewinienia napastnika Tarnovii. Następna akcja limanowian daje prowadzenie dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisuje się po raz pierwszy Arkadiusz Serafin. Ten sam zawodnik podwyższa kwadrans później na 2:0 po strzale głową. W 23 minucie do bramki Limanovii trafia S. Zubel, ale sędzia odgwizduje spalonego. W 27 minucie z kolei arbiter nie zaliczył bramki dla Limanovii (spalony). W 35 minucie strzał Patryka Dydyka po rykoszecie przechodzi obok słupka. W 37 min obrońcy gospodarzy ręką odbijają piłkę zmierzającą w kierunku bramki, a w 42 min. robią to po raz drugi bez reakcji arbitra. Od początku drugiej połowy trwa napór Tarnovii. Gospodarze bronią się całym zespołem na własnej połowie. Goście wykonują całą serię rzutów rożnych i wolnych. W 66 minucie Bartosz Tokarczyk uderza w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 70 min. Marcel Nowak trafia do bramki Limanovii na 2:1. Gospodarze po stracie gola dokonują kilku zmian i starają się przenieść ciężar gry na połowę tarnowian. Limanovia przeprowadza cztery groźne kontry. W sytuacji sam na sam Dawid Kubik raz broni nogami , w następnej piłka ociera się o górną część porzeczki. Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty, ale żadna z drużyn nie miała wystarczająco dużo sił by zagrozić bramce przeciwnika.

Limanovia - Tarnovia 2:1 (2:0)

bramki: 1:0 A. Serafin (4'), 2:0 A. Serafin (20'), 2:1 M. Nowak (70')

Tarnovia: D. Kubik - P. Nowak, M. Baruch, T. Marut, T. Mikoś (46'M. Nowak), P. Klich (58'B. Tokarczyk). W. Kuboń, M. Prokop (67' R. Kluska), W. Mącior, P. Dydyk (46' R. Kozioł) - S. Zubel

SĘDZIA: Aleksander Najman (Kraków)