Wyrównane starcie

• autor: Tarnovianin09, 2018-08-15 18:50

Po wyrównanym pojedynku Tarnovia zremisowała z Lubaniem Maniowy. Prowadzenie dla gości uzyskał Jakub Kasperczyk w 48 minucie, sześć minut później wyrównał Wojciech Mącior.

Po dwóch kolejkach tarnowianie z dorobkiem czterech punków zajmują piąte miejsce w tabeli ligowej.

Tarnovia - Lubań Maniowy 1:1 (0:0)

bramki: 0:1 Jakub Kasperczyk (48') - 1:1 Wojciech Mącior (54')

Początek meczu dla gości z Podhala. W ciągu pierwszego kwadransa trzykrotnie zagrozili bramce Tarnovii. ale dogodnych okazji nie wykorzystali. Najpierw strzał z bliskiej odległości przeszedł obok słupka, potem Szymon Leśniak wybronił, a za chwilę piłka trafiła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszli tarnowianie. W 34 minucie w sytuacji sam  na sam znalazł się Wojciech Mącior, ale jego strzał wybronił Artur Świerad. Na kilka minut przed przerwą do bramki trafił Sławomir Zubel, ale sędzia ocenił, że piłka nie przeszła linii bramkowej całym obwodem. Druga połowa rozpoczęła się od okazji Sławomira Zubela, ale bramkę  jako pierwszy zdobył Lubań po uderzeniu Jakuba Tokarczyka. Tarnowianie ruszyli zdecydowanie do wyrównania. Dwa strzały, Wojciecha Mąciora i Mateusza Barucha obronił bramkarz, przy trzecim był jednak bezradny. W 54 minucie celnym trafieniem głową popisał się Wojciech Mącior dając Tarnovii wyrównanie, a jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

"Wyrównany mecz, mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Źle weszliśmy w spotkanie, ale z biegiem czasu było coraz lepiej. Chcieliśmy zagrać o trzy punkty, ale trzeba szanować ten remis, bo drużyny z gór nam nie leżą. Stwarzaliśmy sytuacje, choć brakło jeszcze wykończenia. Goniliśmy wynik, można było więcej strzelić, ale bramkę udało nam się zdobyć po ładnej, zespołowej akcji."  ocenił mecz trener Wojciech Gucwa.

Tarnovia: S. Leśniak - W. Gucwa (66' M. Nowak), T. Mikoś, M. Baruch, P. Nowak - Tokarczyk (45' P.Klich), M. Prokop (74' D. Zaucha),W. Mącior, Ł. Wilk (45' W. Kuboń), P. Dydyk (71' R. Kluska) - S. Zubel

SĘDZIA: Dariusz Tutko (gORLICE)

ŻÓłTE KARTKI: M. Prokop (T) - K. Jurek (L)