dzisiaj: 56, wczoraj: 6557
ogółem: 5 497 252

Siedem goli biało-czerwonych w przedostatniej kolejce

• autor: Tarnovianin09, 2018-06-02 21:17

Efektownym wynikiem 7:0 (2:0) z Tymbarkiem, piłkarze Tarnovii  zakończyli występy na własnym stadionie  w sezonie 2017/18 IV ligi. Do końca rozgrywek pozostaje jeszcze wyjazdowe spotkanie z Watrą w Białce Tatrzańskiej, które odbędzie się w przyszłą sobotę, 9 czerwca, o godzinie 17:00.

W pierwszej części meczu tarnowianie zupełnie zdominowali Tymbark. Goście bronili się całą drużną na własnej połowie, rzadko przekraczając linię środkową. Prostopadłe podanie Łukasza Wilka do Rafała Kozioła w 15 minucie zostało zamienione na gola przez napastnika Tarnovii. Druga bramka padła na minutę przed końcem pierwszej połowy, kiedy po dośrodkowaniu Patryka Dydyka piłkę do własnej siatki skierował obrońca  Tymbarku, Piotr Kuc. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Na 3:0 podwyższył Rafał Kozioł po dośrodkowaniu Patryka Klicha. Czwarta bramka padła po dwójkowej kontrze Rafała Kozioła z Patrykiem Dydykiem i trafieniu skrzydłowego biało-czerwonych.  Piąta bramka pada łupem Bartłomieja Wojcieszka, który dwie minuty później mógł zdobyć kolejnego gola, ale został sfaulowany w polu karnym gości. Rzut karny na gola zamienił Łukasz Wilk. Chwilę później mamy kolejny rzut karny za faul na Patrku Dydyku, niewykorzystany przez Mateusza Sutkowskiego. W ostatnich sekundach meczu Rafał Kozioł ustalił końcowy wynik zawodów na 7:0, zdobywając swojego trzeciego gola w meczu.

Tarnovia: D. Kubik (57' S. Leśniak) - Ł. Noga, T. Mikoś, T. Nytko, P. Nowak (57' M. Sutkowski) - P. Klich (57' B. Wojcieszek), W. Kuboń (61 Ł. Smołkowicz), M. Prokop, Ł. Wilk, P. Dydyk - R. Kozioł