Zagrali jak za dawnych lat

• autor: Tarnovianin09, 2018-05-19 21:55

Biało-czerwoni odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu z Glinikiem Gorlice. Zagrali konsekwentnie i skutecznie w obronie, strzelili bardzo efektowne gole.

Początek meczu dla biało-czerwonych, którzy przez pierwszy kwadrans zamknęli Glinika na jego połowie.  Goście oddali pierwszy strzał na bramkę Tarnovii w 19 minucie. W 33 minucie Piotr Nowak zdecydował  się na mocny strzał na bramkę gorliczan, a odbitą piłkę od obrońcy przejął  Patryk Klich, który dokładnym uderzeniem pokonał Przemysława Harwata. Minutę później gorlickiego golkipera uratował słupek po uderzeniu głową Tomasza Nytki. Pod koniec pierwszej  części meczu Glinik próbował odrobić jednobramkową stratę, ale skończyło się na serii rzutów rożnych. Po zmianie stron ponownie Tarnovia przeprowadziła kilka ofensywnych akcji. Najpierw w 54 minucie Wojciech Kuboń uderzeniem głową przymierzył w okienko, ale bramkarz gorlicki zdążył wybić piłkę. Cztery minuty później po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Rafała Kozioła, Wojciech Kuboń podwyższył na 2:0. Wynik ustalił  Mateusz Prokop zdobywając trzecią bramkę mocnym strzałem pod poprzeczkę w 74 minucie spotkania.

Tarnovia: D. Kubik - Ł. Noga, T. Nytko, T. Mikoś, P. Nowak (90+1' M. Sutkowski) - P. Klich (69'D. Zaucha), W. Kuboń (79'Ł. Smołkowicz), W. Gucwa (86'B. Wojcieszek), M. Prokop (75' Ł. Wilk), P. Dydyk - R. Kozioł

żółte kartki : W. Kuboń, P. Nowak, Ł Wilk (T)

Zawody prowadził: Tomasz Śmierciak (Limanowa)

video-relacja: https://www.youtube.com/watch?time_continue=95&v=wRd4bb6UOno