Logowanie

Aktualności

Biało-czerwone przywożą z Krakowa komplet punktów

• autor: Tarnovianin09, 2018-05-05 20:56

Piłkarki Tarnovii strzeliły trzy bramki w Krakowie i zgarnęły pełną pulę w meczu 15 kolejki 1 ligi kobiet. Gospodynie, bez kadrowiczek Julii Basty i Agnieszki Karcz powołanych do reprezentacji Polski w futsalu, dotrzymywały pola tarnowiankom tylko w pierwszej połowie. W drugiej bramki strzelały tylko zawodniczki z Tarnowa. Dzięki zwycięstwu Tarnovia zrównała się punktami z wiceliderem Pragą Warszawa.

Zdjęcia dzięki uprzejmości autora, Pana Karola Wielgusa. Dziękujemy!

Wanda Kraków - Tarnovia 1:3 (1:1)

bramki: Urszula Kowal (35') W - 2X Katarzyna Białoszewska (14', 62'), Justyna Kapustka (82')

żólta kartka: K. Zaporowska (W)

Wynik otworzyły biało-czerwone. Po rzucie  wolnym wykonywanym przez Justynę Kapustkę, Katarzyna Białoszewska zmienia tor lotu piłki i skierowała ją do bramki przeciwniczek. Kilka chwil później napastniczka Wandy nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarką Tarnovii i doprowadza do wyrównania. Na przerwę  piłkarki schodzą z wynikiem 1:1. Druga część spotkania rozpoczęła się od przykrego zdarzenia. W walce o górną piłkę Aleksandra Zegarlicka i  kapitan drużyny Wandy Paulina Fiałek, zderzyły się głowami. Obie zawodniczki  nie były w stanie kontynuować dalej gry. Kilkanaście minut później Tarnovianki zdobyły drugiego gola, autorstwa Katarzyny Białoszewskiej. 'Kropkę nad i ' postawiła Justyna Kapustka ustalając wynik meczu na 1:3 dla Tarnovii.

Po meczu miał miejsce miły akcent urodzinowy. Tort, szampan, głośne sto lat dla solenizantki, którą była Michelle Owsiak.  Biało-czerwone myślami są przy meczu z Rolnikiem Głogówek na własnym stadionie.

Już dzisiaj zapraszamy na mecz 16. kolejki 1 ligi kobiet, który odbędzie się 12 maja (sobota) o godz. 14:00,  na stadionie przy ul. Bandrowskiego 9.

Tarnovia : J. Wrona - K. Piwowarczyk, K. Stańdo, G. Gębica, K. Gajdur, A. Nosal (82'M. Owsiak), J. Kapustka (85'P. Wołek) ,A. Zegarlicka(62'M. Wojtaszek) , P. Wałaszek, A. Derus, K. Białoszewska