Logowanie

Aktualności

Remis w Muszynie

• autor: Tarnovianin09, 2018-05-03 21:50

Do przerwy, od 28 minuty gospodarze prowadzili 1:0  . Wyrównał Tomasz Nytko w 74 minucie, w ten sposób Tarnovianie wywieźli cenny punkt z Muszyny.

Pierwsza połowa dla gospodarzy, chociaż i biało-czerwoni mieli okazję na zmianę wyniku (jeden na jednego Rafała Kozioła). Po zmianie stron Tarnovia przejęła inicjatywę.  Piłkarze Popradu wyraźnie tracili siły mimo, że mieli dłuższa przerwę w grach od tarnowian. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały lepsze zmiany, co miało duże znaczenie przy grze w wysokiej temperaturze. Tarnowianie dokonali pięć zmian , muszynianie tylko dwie ( na ławce było tylko trzech rezerwowych). Wynik ustalony został w 74 min. przez Tomasza Nytkę. Wykorzystał on błąd bramkarza przy próbie wyłapania dośrodkowania po rzucie rożnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Trener Wojciech Gucwa powiedział nam po meczu : "Mecz był ciężki z trudnym rywalem, Muszyna ograła na swoim terenie Barciczanke i Limanovię. Jest to nasz pierwszy punkt zdobyty na ich terenie w IV lidze. W pierwszej połowie nas zdominowali. Bramka dla Popradu padła po dynamicznej akcji Tokarza z naszej lewej strony, strzał trudny do obrony przez bramkarza, piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W drugiej połowie role się odwróciły. Bramka dla nas padła po stałym fragmencie i błędzie bramkarza z Muszyny. Mieliśmy pięć rzutów rożnych pod rząd i jeden wykorzystaliśmy. Wynik sprawiedliwy, mógł być wyższy remis, bo i Muszyna miała okazje na bramki i my też"

Tarnovia: Sz. Leśniak - Ł. Noga, T. Nytko, T. Mikoś, P. Nowak - K. Wilk (90' Ł. Smołkowicz), Ł. Wilk (57'M. Prokop), W. Gucwa (72'P. Klich), W. Kuboń - R. Kozioł (63'M. Baruch), B. Wojcieszek (46' P. Dydyk)