• Strona informuje o dzia³alno¶ci MKS Tarnovia w latach 2009-2020

ogó³em: 5 499 768

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Punkty zosta³y w Katowicach po skandalicznym sêdziowaniu.

• autor: Tarnovianin09, 2018-04-21 15:07

Do przerwy by³o 0:0. W drugiej czê¶ci meczu bia³o-czerwone prowadzi³y 0:1 po uderzeniu na bramkê Agnieszki Derus i niefortunnej interwencji obroñczyni z Katowic. Do akcji wkroczy³a jednak sêdzia zawodów Urszula Stanik (Dolno¶l±skie KS).  Doprowadzi³a do wyrównania po wydumanym zagraniu rêk± przez  bia³o-czerwone i rzucie karnym dla Gieksy. W ostatniej minucie pi³karki Tarnovii stanê³y przed szans± ponownego objêcia prowadzenia. Ale sêdzia ponownie zaznaczy³a swoja obecno¶æ na boisku. Najpierw uzna³a bramkê z karnego w 93 min. dla Tarnovii, potem zmieni³a decyzjê, bo podobno pi³karki z Tarnowa zbyt szybko wbieg³y  w obrêb pola karnego. W momencie, gdy Tarnovianki cieszy³y siê ze zdobytego gola, zarz±dzi³a rzut wolny od bramki katowickiej. Po szybko wyprowadzonej kontrze, katowiczanki w ostatnich sekundach meczu zdoby³y drugiego gola i tym sposobem zgarnê³y komplet punktów.

Oto relacja uczestniczek katowickiego meczu

''Ju¿ przyje¿d¿aj±c do Katowic wiedzia³y¶my, ¿e bêdzie to trudne spotkanie. Sztuczna murawa i mocne s³oñce nie pomaga³y obu dru¿ynom w grze. Pierwsza po³owa koñczy siê wynikiem 0:0. W nastêpn± czê¶æ meczu wchodzimy bardziej zmobilizowane po 3 punkty wypracowuj±c sobie kilka sytuacji podbramkowych . Po jednej z akcji przeciwniczek nasz zespó³ wychodzi z kontr± i po do¶rodkowaniu Agi Derus pi³ka po rykoszecie odbija siê i wpada do bramki przeciwniczek! Gospodynie coraz bardziej zaczynaj± naciskaæ, ale nasz zespó³ znakomicie gra w obronie i raz po raz zagra¿amy katowiczankom . W 80 minucie uderzenie na nasz± bramkê blokuje Klaudia Gajdur klatk± zatrzymuj±c pi³kê, a gra toczy siê dalej, bo przepisy nie zosta³y przekroczone. Nagle pani sêdzia po konsultacji z boczn± wskazujê na wapno. Zaczynaj± siê protesty zwiazane z decyzj± sedziny glównej o podyktowaniu rzutu karnego, gdy¿ pi³ka nie by³a dotkniêta rêk± i nawet zawodniczki GKS-u s± zaskoczone t± decyzj±. Klaudia dostaje ¿ó³t± kartkê, a Katowice doprowadzaj± do wyrównania. Zaczynaj± siê nerwy. Sêdzia dolicza 3 minuty. Justyna dostaje pi³kê od Pauliny Wa³aszek i wychodzi sam na sam. Mija bramkarza i zostaje wyciêta równo z ziemi±.... Rzut karny!!!

Ale dlaczego bramkarka nie dostaje czerwonej kartki?! Nawet nie zosta³a napomniana ¿ó³t±, a przecie¿ przepisy mówi±, ¿e w takiej sytuacji powinna bez zastanowienia zostaæ wyrzucona z boiska! Ale prawdziwe jaja dopiero siê zaczynaj±... Rzut karny wykonuje Justyna Kapustka i trafia! My cieszymy siê, a sêdzina pokazuje na ¶rodek. Nagle wzywa j± boczna i mówi, ¿e nasza zawodniczka wbieg³a w pole karne. Sêdzina g³ówna podnosi rêkê sygnalizuj±c,, niby'' rzut wolny po¶redni. My nie wiedz±c o co chodzi cieszymy siê bramk±, a gospodynie wychodz± z akcj± i zdobywaj± gola na 2:1. Oczywi¶cie protestujemy, poniewa¿ rzut karny nie zosta³ powtórzony skoro przepisy jasno mówi±, ¿e nale¿y tak zrobiæ ? W nerwach za dyskusje czerwon± kartkê dostaje Tamara Solarova, ¿ó³t± Ola Zegarlicka. W szatni nasze zawodniczki czytaj± przepisy i wyra¼nie pokazuj± one, ¿e w takiej sytuacji rzut karny powinien zostaæ powtórzony!!! Udajemy siê do pokoju sêdziów staraj±c siê udowodniæ im ¿e pope³ni³y b³±d! Sêdzina g³ówna powiedzia³a nam, ¿e jednak przepisy zmieni³y siê miesi±c temu i w tej kwestii to ona ma racje. Za protesty Trynki otrzymuje jeszcze ¿ó³t± kartkê, ale my nie zamierzamy odpu¶ciæ. Halinka wchodzi na stronê PZPN i znajduje aktualne przepisy, które mówi±, ¿e rzut karny w tym wypadku powinien zostaæ powtórzony, a nie podyktowany rzut wolny po¶redni tak jak to mia³o miejsce. Po raz kolejny idziemy do sêdziów, a po ukazaniu jej aktualnych przepisów dostajemy odpowied¼. Sêdzina przyznaje siê do b³êdu s³owami ,,Przepraszam, pope³ni³am b³±d.

Zosta³y¶my bardzo skrzywdzone i d³ugo bêdzie nam chodziæ ten mecz po g³owie. Wiadomo ka¿dy jest tylko cz³owiekiem i pope³nia b³êdy, ale jednak nie powinni¶my krzywdziæ innych staraj±c siê zaspokoiæ swoje chore ambicje. PZPN niech zastanowi siê powa¿nie nad doborem sêdziów. Teraz byle kto mo¿e zrobiæ kurs i zostaæ sêdzi±. Du¿o osób nie patrzy na to czy im siê to podoba lecz na to, ¿e dostan± pieni±dze za sêdziowanie jakiegokolwiek meczu. Krzywdzi siê innych pocz±wszy od ma³ych dzieci do kategorii seniora zabijaj±c sportow± rywalizacjê. Po co zostawiaæ serce, zdrowie skoro osoby, które powinny sprawowaæ opiekê nad prawid³owym przebiegiem spotkania wprowadzaj± nerwy i podejmuj± z³e decyzjê.''

Za:  https://www.facebook.com/search/top/?q=tarnovia%20tarn%C3%B3w-sekcja%20kobiet

Kartki:

¿ó³ta: 80'K.Gajdur, 49'P.Wa³aszek,90+4 A. Zegarlicka, po meczu: G. Gêbica (T)- 41'P.Luty (G)
Czerwona: po meczu T. Solarova (T)

Tarnovia : T. Solarova - K. Piwowarczyk, K. Stañdo, G. Gêbica, K. Gajdur, J. Kapustka, M. Wojtaszek, A. Nosal (60'A.Zegarlicka), P. Wa³aszek, A. Derus, K. Bia³oszewska - P.Wo³ek, M. Owsiak, J.Wrona

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.