• Strona informuje o dzia豉lno軼i MKS Tarnovia w latach 2009-2020

og馧em: 4 976 980

statystyki szczeg馧owe

Aktualno軼i

Punkty zosta造 w Katowicach po skandalicznym s璠ziowaniu.

• autor: Tarnovianin09, 2018-04-21 15:07

Do przerwy by這 0:0. W drugiej cz窷ci meczu bia這-czerwone prowadzi造 0:1 po uderzeniu na bramk Agnieszki Derus i niefortunnej interwencji obro鎍zyni z Katowic. Do akcji wkroczy豉 jednak s璠zia zawodów Urszula Stanik (Dolno郵御kie KS).  Doprowadzi豉 do wyrównania po wydumanym zagraniu r瘯 przez  bia這-czerwone i rzucie karnym dla Gieksy. W ostatniej minucie pi趾arki Tarnovii stan窸y przed szans ponownego obj璚ia prowadzenia. Ale s璠zia ponownie zaznaczy豉 swoja obecno嗆 na boisku. Najpierw uzna豉 bramk z karnego w 93 min. dla Tarnovii, potem zmieni豉 decyzj, bo podobno pi趾arki z Tarnowa zbyt szybko wbieg造  w obr瑿 pola karnego. W momencie, gdy Tarnovianki cieszy造 si ze zdobytego gola, zarz康zi豉 rzut wolny od bramki katowickiej. Po szybko wyprowadzonej kontrze, katowiczanki w ostatnich sekundach meczu zdoby造 drugiego gola i tym sposobem zgarn窸y komplet punktów.

Oto relacja uczestniczek katowickiego meczu

''Ju przyje盥瘸j帷 do Katowic wiedzia造鄉y, 瞠 b璠zie to trudne spotkanie. Sztuczna murawa i mocne s這鎍e nie pomaga造 obu dru篡nom w grze. Pierwsza po這wa ko鎍zy si wynikiem 0:0. W nast瘼n cz窷 meczu wchodzimy bardziej zmobilizowane po 3 punkty wypracowuj帷 sobie kilka sytuacji podbramkowych . Po jednej z akcji przeciwniczek nasz zespó wychodzi z kontr i po do鈔odkowaniu Agi Derus pi趾a po rykoszecie odbija si i wpada do bramki przeciwniczek! Gospodynie coraz bardziej zaczynaj naciska, ale nasz zespó znakomicie gra w obronie i raz po raz zagra瘸my katowiczankom . W 80 minucie uderzenie na nasz bramk blokuje Klaudia Gajdur klatk zatrzymuj帷 pi趾, a gra toczy si dalej, bo przepisy nie zosta造 przekroczone. Nagle pani s璠zia po konsultacji z boczn wskazuj na wapno. Zaczynaj si protesty zwiazane z decyzj sedziny glównej o podyktowaniu rzutu karnego, gdy pi趾a nie by豉 dotkni皻a r瘯 i nawet zawodniczki GKS-u s zaskoczone t decyzj. Klaudia dostaje ó速 kartk, a Katowice doprowadzaj do wyrównania. Zaczynaj si nerwy. S璠zia dolicza 3 minuty. Justyna dostaje pi趾 od Pauliny Wa豉szek i wychodzi sam na sam. Mija bramkarza i zostaje wyci皻a równo z ziemi.... Rzut karny!!!

Ale dlaczego bramkarka nie dostaje czerwonej kartki?! Nawet nie zosta豉 napomniana ó速, a przecie przepisy mówi, 瞠 w takiej sytuacji powinna bez zastanowienia zosta wyrzucona z boiska! Ale prawdziwe jaja dopiero si zaczynaj... Rzut karny wykonuje Justyna Kapustka i trafia! My cieszymy si, a s璠zina pokazuje na 鈔odek. Nagle wzywa j boczna i mówi, 瞠 nasza zawodniczka wbieg豉 w pole karne. S璠zina gówna podnosi r瘯 sygnalizuj帷,, niby'' rzut wolny po鈔edni. My nie wiedz帷 o co chodzi cieszymy si bramk, a gospodynie wychodz z akcj i zdobywaj gola na 2:1. Oczywi軼ie protestujemy, poniewa rzut karny nie zosta powtórzony skoro przepisy jasno mówi, 瞠 nale篡 tak zrobi ? W nerwach za dyskusje czerwon kartk dostaje Tamara Solarova, ó速 Ola Zegarlicka. W szatni nasze zawodniczki czytaj przepisy i wyra幡ie pokazuj one, 瞠 w takiej sytuacji rzut karny powinien zosta powtórzony!!! Udajemy si do pokoju s璠ziów staraj帷 si udowodni im 瞠 pope軟i造 b陰d! S璠zina gówna powiedzia豉 nam, 瞠 jednak przepisy zmieni造 si miesi帷 temu i w tej kwestii to ona ma racje. Za protesty Trynki otrzymuje jeszcze ó速 kartk, ale my nie zamierzamy odpu軼i. Halinka wchodzi na stron PZPN i znajduje aktualne przepisy, które mówi, 瞠 rzut karny w tym wypadku powinien zosta powtórzony, a nie podyktowany rzut wolny po鈔edni tak jak to mia這 miejsce. Po raz kolejny idziemy do s璠ziów, a po ukazaniu jej aktualnych przepisów dostajemy odpowied. S璠zina przyznaje si do b喚du s這wami ,,Przepraszam, pope軟i豉m b陰d.

Zosta造鄉y bardzo skrzywdzone i d逝go b璠zie nam chodzi ten mecz po g這wie. Wiadomo ka盥y jest tylko cz這wiekiem i pope軟ia b喚dy, ale jednak nie powinni鄉y krzywdzi innych staraj帷 si zaspokoi swoje chore ambicje. PZPN niech zastanowi si powa積ie nad doborem s璠ziów. Teraz byle kto mo瞠 zrobi kurs i zosta s璠zi. Du穎 osób nie patrzy na to czy im si to podoba lecz na to, 瞠 dostan pieni康ze za s璠ziowanie jakiegokolwiek meczu. Krzywdzi si innych pocz患szy od ma造ch dzieci do kategorii seniora zabijaj帷 sportow rywalizacj. Po co zostawia serce, zdrowie skoro osoby, które powinny sprawowa opiek nad prawid這wym przebiegiem spotkania wprowadzaj nerwy i podejmuj z貫 decyzj.''

Za:  https://www.facebook.com/search/top/?q=tarnovia%20tarn%C3%B3w-sekcja%20kobiet

Kartki:

ó速a: 80'K.Gajdur, 49'P.Wa豉szek,90+4 A. Zegarlicka, po meczu: G. G瑿ica (T)- 41'P.Luty (G)
Czerwona: po meczu T. Solarova (T)

Tarnovia : T. Solarova - K. Piwowarczyk, K. Sta鎱o, G. G瑿ica, K. Gajdur, J. Kapustka, M. Wojtaszek, A. Nosal (60'A.Zegarlicka), P. Wa豉szek, A. Derus, K. Bia這szewska - P.Wo貫k, M. Owsiak, J.Wrona

Musisz si zalogowa, aby dodawa komentarze.