MKS Tarnovia - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Strona informuje o działalności MKS Tarnovia w latach 2009-2020
  •        

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 23 gości

dzisiaj: 599, wczoraj: 903
ogółem: 4 982 349

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Powalczmy o tereny po Owintarze

  • autor: tarnovianin, 2017-11-28 18:00

Jak informuje 'Tarnów - oficjalny portal miasta Tarnowa', od 28 listopada do do 19 grudnia br. mieszkańcy mogą zapoznawać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dawnego Owintaru i jego okolic. Projekt zakłada przekształcenie kompleksu dawnego zakładu przetwórstwa w dzielnicę usługowo – mieszkalną, z zieleńcami, placami publicznymi i wysadzanymi drzewami alejami, łączącymi się z plantami kolejowymi. Niestety nic nie wspomina się o możliwości rozwoju bazy sportowej zwłaszcza, że tereny te przylegają do obiektów MKS Tarnovia. Otwiera się ogromna możliwość powalczenia o inwestycje dla najstarszego klubu sportowego Tarnowa.

...Projekt został dziś (28 listopada 2017) wyłożony do publicznego wglądu. Można go oglądać codziennie w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 3, w pokoju 118, w godzinach pracy urzędu, czyli od 7.30 do 18.00 w poniedziałki i od 7.30 do 15.30 od wtorku do piątku. Z projektem może się zapoznać każdy chętny, każdy mieszkaniec może też zgłosić swoje uwagi i wnioski do projektu.

Uwagi i wnioski można składać na piśmie do prezydenta Tarnowa lub przesyłać drogą pocztową na adres 33 – 100 Tarnów, ulica Nowa 3. Jest na to czas do 9 stycznia. Na 11 grudnia zaplanowana została dyskusja publiczna nad rozwiązaniami, przyjętymi w projekcie planu miejscowego.

Warto zorganizować społeczność Tarnovian i wystąpić wraz z zarządem klubu do władz miasta o rozbudowę stadionu i boisk treningowych dla Tarnovii. Podobna okazja może się już nie powtórzyć, jeśli tereny te znajdą inne przeznaczenie. Zachęcamy kibiców biało-czerwonych do wysyłania  też indywidualnych propozycji, które można składać na piśmie do prezydenta Tarnowa lub przesyłać drogą pocztową na adres 33 – 100 Tarnów, ulica Nowa 3.

źródło:http://www.tarnow.pl/index.php/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Jaki-plan-dla-Owintaru

 


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [669]
 

autor: ftb2user_1512298175. 2017-12-03 12:36:12

Profil ftb2user_1512298175. w Futbolowo Ten plan ma jedna wade to znaczy nie przewiduje istnienia bocznego boiska....
Powiem wiecej ten plan praktycznie nie moze istniec bez tego boiska. Najgorszym rozwiazaniem byla by sprzedaz boiska i do tego nie mozemy dopuscic. Jezeli juz to wejsc w spolka na uczciwych warunkach z developerem i czerpac z tego terenu zyski.
Ale moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest wymiana bocznego boiska na tereny np. dawnego Tamelu miasto zyskalo by miejsce pod osiedle apartamentowcow a my mielibismy fajne miejsce na rozbudownaie akademii dwa boiska zamiast jednego. Wartosc obu terenow powinnna byc podobna. Jedynym problem jest wykupiemie gruntow na Tamelu od kilku wlasciceli ale jezeli miasto chce miec porzadek na Owinatarze to moze sie postarac o wykupienie tych gruntow.


autor: HejTARNOVIA 2017-12-04 18:24:16

Profil HejTARNOVIA w Futbolowo Dokładnie miasto zamiast nam coś dać to chce nam jeszcze odebrać boczne boisko, słowa prezydenta Ciepieli, "trenować można wszędzie". Zresztą od widać jak się miasto nami interesuje od ponad dekady jak nie więcej...


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Reklama

Wyszukiwarka