Ekstraligowiec przeciwnikiem w 1/8 Pucharu Polski kobiet

• autor: Tarnovia, 2017-11-22 18:59

Najbliższy mecz na stadionie Tarnovii to spotkanie 1/8 Pucharu Polski kobiet. 30 listopada (czwartek) Tarnovia zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. Początek spotkania o godz. 12:00

Przeciwnik biało-czerwonych w Pucharze Polski to bardzo utytułowany zespół ekstraligowy. Drużyna z Sosnowca ma swoim koncie 12 tytułów mistrza Polski kobiet i jedenastokrotnie zdobywała Puchar Polski. Sosnowiczanki to aktualnie trzecia drużyna Ekstraligi po rundzie jesiennej (do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz 11. kolejki, na wyjeździe z Mitechem Żywiec 02/12/2017). O poziomie sportowym naszych rywalek świadczy fakt, że w pierwszej rundzie obecnego sezonu piłkarki Czarnych przegrały tylko dwa mecze, oba z prowadzącym w rozgrywkach duetem Górnikiem z Łęcznej (0:1) i Medykiem Konin (0:3). W pozostałych meczach punktowały odnosząc 8 zwycięstw i 3 remisy, a w wyjazdowych spotkaniach straciły tylko jedną bramkę. Czarni strzelają sporo bramek w lidze. Najskuteczniejszymi snajperkami w tym sezonie są: Patricia Hmirova oraz Marta Cichosz, które zdobyły po osiem bramek, Lucia Suskova – 5 goli oraz Stanislava Liskova – 4 trafienia.

Sosnowiczanki mają też reprezentantki Polski w swoim składzie. W rozegranym  ostatnio spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata 2019 z Albanią wystąpiła obrończyni Czarnych Dagmara Grad, a w kadrze znalazła się też bramkarka Anna Szymańska.