ogółem: 5 482 847

Dziesięć goli w meczu z Pragą Warszawa

• autor: tarnovianin, 2017-10-28 14:52

...                            Tarnovia - Praga Warszawa 4:6 (3:3)

bramki dla Tarnovii: K. Białoszewska X2 (5',47'), A. Derus (29'k.), samobójcza (33'),

bramki dla Pragi: K. Grodzka (12'),  M. Lipa x2 (15', 21'), K. Dymińska (53'), D. Dymitrowicz x2 (56',90+2')

Wynik meczu otworzyła Katarzyna Białoszewska, wykorzystując w 5 min. podanie Agnieszki Derus. Między 12, a 21 min. piłkarki Pragi przeprowadziły trzy skuteczne kontry. Najpierw Klaudia Grodzka po prostopadłym podaniu, precyzyjnym strzałem przy słupku pokonała Tamarę Solarovą. Następnie Monika Lipa dwukrotnie uderzeniami z dystansu pokonała bramkarkę Tarnovii. W 27 min. została sfaulowana w polu karnym Pragi K. Białoszewska, a karnego na bramkę zamieniła Agnieszka Derus. Sześć minut później ponownie dała o sobie znać Agnieszka Derus. Uderzyła mocno z wolnego w kierunku bramki gości, piłka odbiła się od obrończyni i wpadła do siatki. Do przerwy był remis 3:3. Na początku drugiej odsłony meczu tarnowianki ponownie objęły prowadzenie (4:3),  po trafieniu Katarzyny Białoszewskiej. Później  trzykrotnie do bramki Tarnovii trafiały przyjezdne. Wyrównanie na 4:4 nastąpiło po strzale z dystansu Klaudii Dymińskiej. Trzy min. później Dominika Dymitrowicz wyprowadziła zespół Pragi Warszawa na prowadzenie, a w doliczonym czasie ta sama zawodniczka zdobyła swoją druga bramkę w meczu, ustalając rezultat spotkania na 4:6.

Tarnovia: T. Solarova - Piwowarczyk, K. Stańdo, M Wojtaszek, K. Gajdur - G. Gębica, A. Derus, K. Trytek, J. Kapustka (75' K.Liro), P. Wołek (46' P. Turczyn)  - K. Białoszewska

Zawody prowadziła Angelika Gębka (Śląski OKS)

W pozostałych meczach 8 kolejki Gol Częstochowa przegrał z Rolnikiem Biedrzychowice 0:3, GKS Katowice uległ Resovii 0:1, Sokół Kolbuszowa pokonał Wandę Kraków 2:0 . W tabeli prowadzi GKS Katowice (16 pkt.) przed Pragą Warszawa (15 pkt.).  Tarnovia jest siódma z 8 punktami.