Gieksa za mocna

• autor: tarnovianin, 2017-10-21 17:15

Tarnovia - GKS Katowice 1:4 (0:1)

bramki: 73' A. Derus (T) - 35' N. Wojtas, 50' W. Nowak, 78' K. Matusik, 88' O.Kil (GKS)

...Tarnovia: P. Turczyn - K. Piwowarczyk, K. Stańdo, M. Wojtaszek (T. Solarova), K. Gajdur - A. Hynek, A. Derus, K. Trytek, P. Wałaszek( 79' J. Kapustka), G. Gębica - K. Białoszewska

W zaległym meczu 4. kolejki, biało-czerwone uległy na własnym terenie GKS Katowice 1:4. Pierwsza połowa wyrównana, a tarnowianki stworzyły więcej sytuacji bramkowych niż przyjezdne. Zawiodła skuteczność, gospodynie nie mogły zmusić do kapitulacji bramkarki z Katowic. Z dwu dogodnych sytuacji, Gieksa wykorzystała jedną. W  35 min. po rzucie rożnym Nicol Wojtas trafiła do siatki Tarnovii. Po zmianie stron, katowiczanki zmieniły taktykę, czekały na tarnowianki na własnej połowie i przeprowadzały zabójcze kontry. Po jednym z takich kontrataków podwyższyły na 0:2. Biało-czerwone zdołały uzyskać gola kontaktowego w 75 min. po indywidualnej akcji Agnieszki Derus. Pod koniec meczu dążące do wyrównania piłkarki Tarnovii dwukrotnie zostały skarcone bramkowymi kontrami w 78 i 88', dającymi wysokie zwycięstwo bardziej ogranej i rutynowanej drużynie ze Śląska.