Tarnovia rozbiła Resovię w Rzeszowie

• autor: Tarnovianin09, 2017-10-01 19:28

Resovia - Tarnovia 1:5 (0:2)

bramki - dla Tarnovii: K. Białoszewska x3 (21', 77', 78'), A. Derus x2 (16', 66')

- dla Resovii: K. Janas (74')

Tarnovia: T. Solarova (72' P. Turczyn) - A. Hynek (69' M. Wojtaszek), K. Gajdur - A. Derus, K. Trytek, P. Wałaszek (81' P. Wołek), K. Stańdo, G. Gębica, K. Piwowarczyk - J. Kapustka (81' A. Bator), K. Białoszewska

Biało-czerwone wracały z Rzeszowa w bardzo dobrych nastrojach. Odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, wysoko pokonując Resovię. Doskonały wynik osiągnęły po bardzo dobrej postawie całego zespołu. Tarnowianki zdominowały gospodynie od pierwszych minut meczu. Zarówno z gry, jak i ze stałych fragmentów co chwilę zagrażały bramce strzeżonej przez Aleksandrę Byczek. Pierwszą połowę zakończyły dorobkiem dwóch bramek (w odstępie 5 minut trafiały Agnieszka Derus i Katarzyna Białoszewska). W drugich 45 min. również jako pierwsze wpisały się na listę strzelecką (A. Derus). Dopiero przy stanie 0:3 , rzeszowianki trafiły do bramki Tarnovii bezpośrednio z rzutu wolnego. Odpowiedź tarnowianek była bardzo szybka za sprawą Katarzyny Białoszewskiej, która w odstępie minuty zdobyła dwa kolejne gole.