Grad goli w Zakliczynie

• autor: tarnovianin, 2017-09-20 23:30

LKS Dunajec Zakliczyn - MKS Tarnovia 4:3 (3:1)

bramki: 0:1 W. Gucwa (8'), 1:1 D. Gwiżdż (18'K.), 2:1 M. Wójcik (38'), 3:1 M. Wójcik (43'), 3:2 K. Wilk (58'K.), 3:3 M. Baruch (63'), 4:3 M. Barczyk (85')

żółte kartki: T. Pawłowski, D. Czuba (D) - I. Lichocki, M. Baruch, Ł. Smołkowicz (T)

Tarnovia: Sz. Leśniak (60' M. Plebanek) - P. Nowak, T. Mikoś, W. Gucwa, I. Lichocki (60' M. Baruch) - K. Wilk, Ł. Wilk (46' Ł. Smołkowicz), J. Szymański, P. Dydyk - P. Wałek, M. Wardzała

Po bardzo emocjonującym pojedynku, w którym padło aż siedem bramek, a rezultat zmieniał się jak w kalejdoskopie, tarnowianie minimalnie ulegli Dunajcowi Zakliczyn. Wynik otworzył Wojciech Gucwa uderzeniem z dystansu. Dziesięć minut później gospodarze wyrównali po karnym. W ostatnich minutach pierwszej połowy błędy w obronie dały dwubramkowe prowadzenie dla Dunajca. Kilkanaście minut po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut karny dla Tarnovii za faul na Kamilu Wilku, który sam poszkodowany zamienił na gola kontaktowego. Po godzinie gry był remis, akcja  Patryka Dydyka i celne trafienie Mateusza Barucha. W końcówce meczu Dunajec przeprowadził skuteczną kontrę, która dała miejscowym zwycięstwo.

Piłkarze z Zakliczyna w następnej rundzie Pucharu Polski podejmować będą 27 września Tuchovię.