ogółem: 5 497 278

Gabi Gębica show!

• autor: Tarnovianin09, 2017-09-02 16:39

Tarnovia - Gol Częstochowa 6:1 (4:0)

bramki: G. Gębica x3 (10', 35', 45+1','), J. Kapustka x3 (29', 47', 77') T - N. Klyta (77') G

Tarnovia: T. Solarova - K. Piwowarczyk, A. Hynek ..(62' M. Wojtaszek ), K. Gajdur - G.Gębica, A. Derus, P. Wałaszek (22' K.Białoszewska, 57'A. Zegarlicka), K. Stańdo, G. Krawczyk(85.P.Wołek) - J. Kapustka

sędziowała: Angelika Gębka (Katowice)

W swoim pierwszoligowym debiucie biało-czerwone, zaaplikowały rywalkom sześć goli odnosząc okazałe zwycięstwo. Trzy bramki ,wszystkie zdobyte głową, zaliczyła Gabriela Gębica (klasyczny hat-trick w pierwszej połowie). Przyjezdne w pierwszej odsłonie meczu zdołały tylko dwa razy oddać niegroźne strzały na bramkę Tarnovii. Dopiero przy stanie 6:0, Tarnovianki zwolniły trochę tempo gry, co wykorzystały rywalki zdobywając trafienie honorowe. Na listę zdobytych bramek dla Tarnovii wpisywały się kolejno:

1-0 G. Gębica (asysta - G. Krawczyk) 10'
2-0 J. Kapustka (asysta K. Białoszewska) 29'
3-0 G. Gębica (asysta - G.Krawczyk ) 35'
4-0 G. Gębica (asysta - K.Białoszewska)45+1
5-0 J. Kapustka (asysta - K. Białoszewska) 47'
6-0 J. Kapustka (asysta - A. Derus) 77'

Rywalki zdobyły gola honorowego w 77 minucie( po błędzie we wprowadzeniu piłki do gry bramkarki gospodyń)

W innych pierwszoligowych pojedynkach grupy południowej zanotowano w drugiej kolejce następujące wyniki:

ULKS Bogdańczowice - Wanda Kraków 0:4

LKS Rolnik Głogówek - Resovia 0:0

Rysy Bukowina Tatrzańska - Sokół Kolbuszowa Dolna 0:0

MUKS Praga Warszawa - GKS GIEKSA Katowice 2:2

W tabeli po dwóch meczach prowadzi Wanda Kraków z kompletem punktów (6), na 2 i 3 miejscu Rysy i Praga W-wa z 4 pkt. Tarnovia jest czwarta (jeden mecz zaległy) z 3 pkt.

Najbliższe mecze Tarnovii, to wyjazd 9 września do Sokoła Kolbuszowa Dolna (początek meczu o 12:00). a następnie zaległe spotkanie 1 kolejki, przełożone na 16 września (godz.12:00 w Tarnowie)