Puchar TOZPN dla Tarnovii!

• autor: tarnovianin, 2017-05-24 20:26

Strażak Mokrzyska - Tarnovia 1:1 (1:1) w rzutach karnych 2:3

bramki; (2') Ł. Dziedzic na 1:0, R. Zegar (23') 1:1

rzuty karne:

Strażak:T.Zając X, W.Koczwara 0, M. Broszkiewicz 0, K.Wyciosany X, M.Woda 0

Tarnovia:T.Mikoś 0, T.Nytko X, Ł.Noga 0, P.Dydyk X, P.Nowak X

Tarnovia: Sz. Leśniak - Ł. Noga, T.Nytko, T. Mikoś, Ł. Smołkowicz (61' P. Nowak) - R.Zegar (P. Wałek), J. Gądek, Ł.Wilk, P. Dydyk, M. Prokop - M. Wardzała (54' P.Klich)

Rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie Tarnovii w finale okręgowym Pucharu Polski. W regulaminowym czasie padł rezultat nierozstrzygnięty. Wynik otworzyli gospodarze już w 2 minucie, po szybkiej akcji lewą stroną Janusza Grochali i dokładnym podaniu do Łukasza Dziedziczaka, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce Tarnovian. Na wyrównanie czekaliśmy około 20 minut, a celne trafienie dla biało-czerwonych zanotował Rafał Zegar. Mimo, że okazji nie brakowało ( trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego w spojenie słupka z poprzeczką, i kilku prób wyjścia 'sam na sam' z bramkarzem Tarnovii dla gospodarzy oraz trochę dogodnych sytuacji bramkowych dla gości, raz piłka trafiła w słupek po strzale Łukasza Nogi) wynik nie uległ zmianie. Rzuty karne minimalnie lepiej wykonywali piłkarze z Tarnowa i to oni zagrają w następnej rundzie Pucharu Polski.