Tarnovia w finale okręgowym Pucharu Polski

• autor: tarnovianin, 2017-05-17 20:02

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Tarnovia 0:1 (0:0)

bramka: T.Nytko (50')

czerwona kartka: R. Kozioł (60')

Tarnovia: D. Kubik - Ł. Smołkowicz, T Nytko, T. Mikoś, P.Nowak - Ł.Wilk, J. Gądek (85'P. Dydyk), P.Klich (46' M. Prokop), R. Kozioł - R. Zegar (90+2' K.Wilk), B. Krużel (67' M. Wardzała)

Biało-czerwoni odnieśli skromne zwycięstwo w 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu TOZPN. Byli zespołem lepszym technicznie i bardziej zaawansowanym taktycznie. Zanotowali kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale niemiłosiernie obijali słupki i poprzeczkę. Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a mocnym uderzeniem głową popisał się Tomasz Nytko. Gospodarze ograniczyli się do obrony i kilku nieporadnych kontr. Różnicę w poziomie gry próbowali nadrabiać faulami, przy biernej postawie sędziego (gwizdał za późno albo wcale). Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w 60 minucie. R. Kozioł przepychał się z faulującym go zawodnikiem Dąbrovii. Sędzia ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką, przewinienia strony przeciwnej nie chciał zauważyć.

Za tydzień w finale okręgowym MKS Tarnovia zmierzy się ze Strażakiem Morzyska, który w 1/2 finału pokonał Naprzód Sobolów 1:0 (mecz odbył się 10 maja).

video: retransmisja meczu https://www.youtube.com/watch?v=e3CUTjOip9Q