ogółem: 5 483 021

Lekcja futbolu od Limanovii

• autor: tarnovianin, 2016-10-29 19:03

LIMANOVIA - TARNOVIA   5:2 (3:0)

bramki: 13' Marcin Kurek (1:0), 15' Piotr Kaczor (2:0), 44' Marcin Kurek (3:0), 53' Bartłomiej Krużel T(3:1 k.), 57' Józef Piwowarczyk (4:1), 90' Patryk Klich T (4:2), 90+2' Józef Piwowarczyk (5:2)

sędziował: Damian First (Gorlice)

żółte kartki: Ruchałowski, Bieda (L)

widzów 400 (70 z Tarnowa)

TARNOVIA: D.Kubik (75' S.Leśniak) – T.Nytko, B.Krużel, Ł.Noga – T.Mikoś, W.Gucwa (46' D.Świerczek) - P.Nowak, P.Dydyk (50' N.Stachura), M.Baruch (70' P.Klich) K.Wilk - R.Zegar

Tarnovianie natrafili na wyjątkowo dobrze dysponowanych gospodarzy, którym w meczu wychodziło prawie wszystko. Oba zespoły prowadziły ofensywny styl gry, efektem aż siedem goli. Bardziej doświadczeni limanowianie wykorzystywali błędy w grze Tarnovii, zwłaszcza ustawienia obrońców. Zupełnie niepilnowany Marcin Kurek wykorzystał inteligentne podanie J. Piwowarczyka i uderzeniem w 'długi róg' otworzył wynik meczu. Dwie minuty później było już 2:0 po silnym uderzeniu lewą nogą z około 20 metrów Piotra Kaczora. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Marcin Kurek ponownie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu do przerwy na 3:0. Druga połowa zaczęła się obiecująco dla Tarnovii. Bardzo aktywny  w meczu Rafał Zegar znalazł się w sytuacji ' sam na sam ' z bramkarzem gospodarzy, który interweniując sfaulował napastnika  biało-czerwonych. Bartłomiej Krużel pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Gdy wydawało się się, że tarnowianie pokuszą się o zdobycie kolejnych bramek, Józef Piwowarczyk po indywidualnej akcji, mijając kilku rywali silnym , niesygnalizowanym strzałem z 20 metrów pod porzeczkę podwyższył na 4:1 . Ostatnie dwie bramki padły w końcówce meczu. W 90 minucie po szybkiej kontrze Patryk Klich punktował dla Tarnovii, a w doliczonym czasie gry Józef Piwowarczyk ustalił wynik spotkania. Wygrał zespół lepszy w każdym elemencie gry, mądrzejszy taktycznie, po profesorsku uświadomił piłkarzom i kibicom ile trzeba jeszcze poprawić elementów w grze naszego zespołu.