Trzecie zwycięstwo z rzędu

• autor: Tarnovia / rdn.pl, 2016-09-05 19:41

MKS Tarnovia – SMS Niemce 5:2 (5:0)

Bramki: Justyna Kapustka 10 karny, 35, Agnieszka Derus 38, 41, Paulina Wałaszek 43 – Alija Bijak 57 karny, Katarzyna Kot 74

Żółta kartka: Klaudia Gajdur (Tarnovia)

Czerwona kartka: Natalia Kuziel (SMS Niemce)

Sędziowały: Angelika Rosiek oraz Karolina Imioło i Sylwia Wiatr

Tarnovia: Wrona – Gajdur, Hynek (od 27 min. Zegarlicka; od 73 min. Wojdak), Stando, Kapka, Wałaszek, Derus, Trytek, Kapustka (od 73 min. Łątka), Piwowarczyk, Gębica.

Trzecią kolejkę spotkań rozegrały piłkarki w drugiej lidze małopolskiej. Drużyna Tarnovii podejmowała zespół SMS Niemce, który jest tegorocznym beniaminkiem. Ekipa z Lubelszczyzny jak na razie nie zdobyła punktów.

W pierwszej połowie tarnowianki długo męczyły się z rywalkami. Co prawda prowadziły po rzucie karnym w 10 minucie, wykorzystanym przez Justynę Kapustkę, ale 20 minut później mogło być 1:1, gdyby zawodniczki SMSu wykorzystały jedenastkę. Pięć minut później było już 2:0 bo ponownie do bramki celnie trafiła Kapustka. Później dwukrotnie Agnieszka Derus pokonała bramkarkę zespołu z Lubelszczyzny, a przed przerwą wynik na 5:0 ustaliła Paulina Wałaszek. W drugiej połowie drużyna Tarnovii nie forsowała tempa, a dodatkowo w ataku nie potrafiła skutecznie wykorzystać kilku stuprocentowych akcji. Goście zmniejszyli straty, bo najpierw w 57 minucie Alicja Bijak celnie strzeliła z jedenastu metrów, a kwadrans później Katarzyna Kot ustaliła wynik meczu na 5:2.