Porażka w Pilźnie

• autor: Tarnovia, 2016-07-28 09:16

Rzemieślnik Pilzno - Tarnovia 3:1 (1:0)

Gra szkolna bardziej niż mecz towarzyski. Trener dał szansę wszystkim zawodnikom obecnym w Pilźnie, wykorzystując różne ustawienia, czasem odbiegające do tych ,na których zazwyczaj grają (np. Bartek Krużel na stoperze!). Pierwsza połowa zakończyła się w 37 minucie gry po faulu zawodnika gospodarzy (czerwona kartka) na Tomaszu Barczaku. Po tym wydarzeniu oba zespoły opuściły plac gry (konieczność pomocy medycznej dla kontuzjowanego piłkarza Tarnovii, jak i kontrowersje na trybunach oraz placu gry, związane z czerwoną kartką). Druga połowa rozpoczęła się w pełnych składach (po jedenastu). Gra się wyrównała, a Tarnovia uzyskała bramkę po trafieniu Patryka Klicha. Gospodarze ponownie zaostrzyli warunki gry, czego przykładem rozbity łuk brwiowy Kamila Wilka. Tarnovianie stworzyli kilka sytuacji bramkowych, jednak albo uderzali niecelne albo byli faulowani (przynajmniej dwa karne powinny być podyktowane). W sumie pożyteczny sprawdzian z czwartoligowcem . Powoli wyłania się podstawowy skład na nowy sezon. „Nową” Tarnovię powinniśmy zobaczyć w następnych grach kontrolnych z LKS Zgłobice I Cracovią II w najbliższą sobotę I środę.

Trzeba również zauważyć, że pomimo tego, iż był to sparing, piłkarze Tarnovii cały czas ambitnie walczyli o wynik.