dzisiaj: 1052, wczoraj: 1915

Zwycięstwo młodych Tarnovian

• autor: Tarnovia / źródło tarnow.pl, 2016-04-10 11:05

Tarnowscy zawodnicy, reprezentujący Fundację Może Być Lepiej, wygrali małopolskie finały turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nagrodę pojadą do Warszawy, gdzie od 29 kwietnia do 2 maja zostaną rozegrane mecze finałowe na Stadionie Narodowym.

Zawodnicy Tarnovii Tarnów z rocznika 2006 (i młodsi) wzięli udział w Turnieju w Krakowie, wygrywając wszystkie sześć spotkań. W fazie eliminacyjnej pokonali kolejno: UKS Wilki Zawoja 7:0, SP 9 Olkusz 5:2 oraz SP Łużna 9:1. W ćwierćfinałach tarnowianie „wpadli” na jednego z faworytów turnieju Fablok Chrzanów i po zaciętym meczu wygrali 2:0. W półfinale trafili na drużynę Dunajec Nowy Sącz. Tarnowianie po świetnym początku, prowadzili 4:1. Niestety w drugiej połowie roztrwonili przewagę. Nowosądeczanie ambitnie gonili wynik, ale ulegli tarnowskim piłkarzom 6:5.

W wielkim finale, którego stawką było nie tylko zwycięstwo w turnieju krakowskim, ale także kwalifikacja do finałów ogólnopolskich, tarnowska drużyna zmierzyła się z UKS UL SP 40 Kraków. Tarnowianie przegrywali na kilka minut przed końcem spotkania 2:3. Wyrównującego gola, który przywrócił nadzieję na zwycięstwo, zdobył Kuba Złotnicki. Kolejną, która przesądziła o wygranej, dorzucił Hubert Jasiak.

- To był prawdziwy horror z happy endem. Wydawało się, że mecz jest już przegrany, ale chłopcy podnieśli się i doprowadzili do szczęśliwego dla nas zakończenia. Chwała im za to – powiedział Mateusz Rzońca, który poprowadził drużynę w tym turnieju.

W krakowskim finale Tarnów reprezentowali: Michał Lada, Radek Surman, Kuba Kukuś, Fabian Poręba, Ola Mik, Kuba Olszówka, Łukasz Musiał, Wojtek Witkowski, Hubert Jasiak i Kuba Złotnicki. Na co dzień trenują w grupie trenują również Maks Słota oraz Karol Duź. Umiejętności piłkarskie rozwijają pod okiem Krzysztofa Świerzba: – Jestem z dumny z tej drużyny, od początku wierzyłem, że są w stanie wygrać ten turniej – komentuje trener.

Tarnowianie, poza finałową batalią, w Warszawie będą mieli okazję zobaczyć Finał Pucharu Polski i mecz Legia Warszawa – Lech Poznań.