MKS Tarnovia - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Strona informuje o działalności MKS Tarnovia w latach 2009-2020
  •        

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 71, wczoraj: 186
ogółem: 5 467 927

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Wywiad z nowym trenerm Wojciechem Gucwą

  • autor: Tarnovia, 2016-01-27 09:08

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z nowym trenerem pierwszej drużyny seniorów Tarnovii Tarnów, Wojciechem Gucwą. Pytaliśmy między innymi o Derby Tarnowa, bieżące rozgrywki, o upragniony awans oraz o bieżącą sytuację kadrową. Wszystko to można przeczytać kilkając "więcej".

Redakcja: Co zaważyło nad tym że zdecydowałeś się zostać trenerem seniorów Tarnovii? Czy nadal będziesz prowadził A-klasową Nową Jastrząbkę oraz juniorów młodszych Tarnovii?

Trener: Decyzja o podjęciu pracy jako trener Tarnovii nie była dla mnie łatwą. Przede wszystkim rozmowa z panem W. Urbanem - prezesem klubu, a także postawa i wsparcie zawodników oraz kibiców zważyły nad tym, że podjąłem się trenowania seniorów Tarnovii. Również ważnym czynnikiem jest wyzwanie jakim jest walka zespołu o awans do IV ligi.

Redakcja: Czy nadal będziesz prowadził A-klasową Nową Jastrząbkę oraz juniorów młodszych Tarnovii?

Trener: Do czerwca muszę pogodzić pełnienie wszystkich swoich obowiązków trenerskich. Potem zadecyduję z czego zrezygnować. Jak dotąd udało mi się pogodzić pracę jako trener klubu Nowej Jastrząbki, trener juniorów młodszych Tarnovii, oraz jako zawodnik Tarnovii. Ponadto oficjalnie drugim trenerem drużyny został Tomasz Mikoś na którego pomoc i cenne wskazówki bardzo liczę.

Redakcja: W poprzedniej rundzie byłeś podstawowym zawodnikiem. Będziesz łączył trenowanie z grą w I składzie czy raczej skupisz się na prowadzeniu drużyny?

Trener: Tak jak w rundzie jesiennej będę się starał zespołowi pomóc drużynie swoją grą. Czy w wyjściowej jedenastce? O tym zadecyduje moja forma. W każdym razie będę wybierał najkorzystniejsze rozwiązania dla zespołu.
 

Redakcja: Jak będą przebiegać przygotowania do rundy wiosennej?

Trener: Treningi rozpoczęliśmy 7 stycznia 2016 r. Trenujemy 3 razy w tygodniu, natomiast w ramach odnowy korzystamy z basenu. Zaplanowane jest również 8 sparingów do rozegrania.

Redakcja: Tarnovia po 13 kolejkach jest liderem z przewagą 3 punktów nad Wisłą Szczucin. Oczekwiania kibiców jak zapewne się domyślasz krążą tylko wokół awansu. Jak oceniasz szanse że Tarnovia po 10 latach znów zawita na IV-ligowych boiskach.

Trener: Przewaga nad drugim i  trzecim zespołem jest niewielka gdyż wynosi tylko 3 i 4 punkty. Runda wiosenna będzie zdecydowanie trudniejsza. Przed nami wiele trudnych meczów, w których będzie się liczył każdy punkt. Mamy aż 8 meczów wyjazdowych i tylko 5 na Bandrowskiego. Każdy zespół będzie się dodatkowo mobilizował na lidera. Bardzo ważny będzie początek sezonu, gdyż od razu mamy 3 ciężkie mecze wyjazdowe. Szansa jest. Będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty. Cel jest jeden i wszyscy zawodnicy zdają sobie z tego sprawę. Wierzę w nich i w to, że swoją grą sprawią że wywalczymy awans. Również prezes klubu wspiera nas jak może abyśmy zdobyli upragniony awans do IV ligi.
 

Redakcja: Przed Wami również pojedynek jakiego nie było od lat. Spotkanie pucharowe z rywalem zza miedzy. Jak na dzień dzisiejszy oceniasz szanse "Biało-Czerwonych"?

Trener: W meczu pucharowym z Unią Tarnów nie jesteśmy faworytem. W chwili obecnej Unia gra w III lidze, my natomiast jesteśmy w V. Derby jednak rządzą się swoimi prawami, a my dołożymy wszelkich starań aby pokonać rywala.

Redakcja: Kibiców tak samo jak wyniki równie interesują ewentualne transfery. Czy na dzień dzisiejszy są jakieś ubytki w kadrze oraz czy są przymierzani nowi zawodnicy?

Trener: W chwili obecnej mamy niestety znaczne ubytki w zespole. Treningi na tę chwilę z różnych powodów nie wznowiło aż 8 zawodników tj. Mateusz Rzońca, Marcin Rzońca, Rafał Mleczko, Michał Jarząb, Daniel Zaucha, Patryk Dydyk, Robert Pawłowski, Jakub Szymański. Natomiast jeśli chodzi o nowych zawodników to treningi wznowił wychowanek Tarnovii, Piotr Boruch oraz zawodnik, który już u nas grał - Dominik Świerczek, obecnie zawodnik Łukovii. Do drużyny dołączyć chce Kamil Wilk, zawodnik III ligowej Wolanii Woli Rzędzińskiej jednak na jego transfer potrzebujemy zgody jego klubu.

Redakcja: Dziękuję za rozmowę i życzę wygranych spotkań oraz awansu do IV ligi.

Trener: Ja również dziękuję.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [897]
 

autor: HejTARNOVIA 2016-02-06 02:43:59

Profil HejTARNOVIA w Futbolowo POWODZENIA !!!


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Reklama

Wyszukiwarka