Udanie zakończyli rozgrywki halowe w 2015 roku

• autor: Tarnovia/miastoiludzie.pl, 2015-12-14 10:09

Co roku "Śnieżka Winter Cup" gromadzi w Dębicy bardzo mocne drużyny z Małopolski i Podkarpacia. Nie inaczej było również i tym razem. W szranki rywalizacji stanęły ekipy z m.in. z Tarnowa, Dębicy, Jasła, Pustyni, Mielca, Brzostka, Pilzna i Radomyśla Wielkiego. Młodzi tarnovianie (rocznik 2006) w rozgrywkach grupowych nie dali przeciwnikom szans pokonując kolejno: Pustynię 3:0 (bramki Hubert Jasiak 2, Kuba Olszówka), Brzostek 7:1(Olivier Trancygier 2, Hubert Jasiak, Wojtek Witkowski, Fabian Poręba, Kuba Olszówka, Kuba Złotnicki), Igloopol II Dębica 5:1 (Hubert Jasiak 2, Kuba Olszówka, Fabian Poręba, Kuba Złotnicki) oraz Rzemieślnik Pilzno 2:0 (Hubert Jasiak, Kuba Olszówka).  – W tej fazie turnieju graliśmy dobrą piłkę. Skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie – powiedział trener Krzysztof Świerzb

W półfinale kibice mieli okazję zobaczyć "małe" derby Tarnowa. Pojedynek Tarnovii i Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej był bardzo zacięty i emocjonujący. Żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry (1:1). O końcowym rezultacie musiały decydować karne, które piłkarze Tarnovii wykonywali skuteczniej. Tarnovia wygrała je 4:3 (Kuba Olszówka, Kuba Złotnicki, Fabian Poręba, Łukasz Musiał) meldując się w wielkim finale.

W finałowej potyczce tarnovianie spotkali się z Igloopolem I Dębica. Mimo optycznej przewagi i kilku dobrych okazji do strzelenia bramki nie udało się pokonać gospodarzy. którzy ostatecznie zdołali zadać jeden cios i rozstrzygnąć losy spotkania. To był ostatni start młodych piłkarzy tarnowskich w tym roku. Kolejny, zakończony na podium. Przed nimi następne turnieje, a przede wszystkim zimowe przygotowania do sezonu letniego. Najważniejszy start w marcu, w finałach wojewódzkich rozgrywek Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w Krakowie. Będą grać tam o awans do finałów ogólnopolskich w Warszawie.