Zmiany w ligach młodzieżowych MZPN

• autor: Tarnovia, 2015-06-11 15:10

Na posiedzeniu Wydziału Szkolenia i Rady Trenerów MZPN podjęte zostały ustalenia dotyczące wojewódzkich rozgrywek młodzieżowych juniorów, trampkarzy i młodzików w sezonie 2015/2016.

Najważniejszą decyzją jest ustanowienie Małopolskiej Ligi Trampkarzy i Małopolskiej Ligi Młodzików w cyklu całorocznym, systemem jesień-wiosna. W obu ligach występowałoby po 12 drużyn.
Przyjęto też zasadę, że w ligach wojewódzkich jeden klub może być reprezentowany tylko przez jedną drużynę. W ligach niższych ta zasada nie obowiązuje.

Zgodnie z Regulaminem Młodzieżowych Rozgrywek Piłkarskich Juniorów, Trampkarzy i Młodzików MZPN oraz Regulaminem MLJS i MLJM, "zmiany dotyczące systemu rozgrywek młodzieżowych na sezon 2015/2016, w ligach wojewódzkich (a także w klasach niższych, okręgowych), mogą być wprowadzone przed rozpoczęciem tych rozgrywek w sezonie 2015/2016"(odpowiednio § 24 i 22, ust. 3).

Małopolska Liga Juniorów Starszych
MLJS w sezonie 2015/16 będzie się składała z 16 drużyn, dokooptowany został AS Progres Kraków (tegoroczny mistrz Małopolski w kategorii juniorów młodszych).

Małopolska Liga Juniorów Młodszych
PZPN nie podjął decyzji w sprawie utworzenia Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, a zatem w sezonie 2015/16 - podobnie jak w obecnym - najlepsze dwa zespoły województwa uzyskają awans do wiosennych rozgrywek makroregionalnych.
W rozgrywkach jesiennych w MLJM uczestniczyć będzie 16 zespołów w dwóch równorzędnych grupach.

Małopolska Liga Trampkarzy - 2015/16 (12 drużyn)
Kwalifikację uzyskało bezpośrednio 8 zespołów (z miejsc 1-4 w obu grupach):
AP 21 Kraków, TS Wisła Kraków, Cracovia, AS Progres Kraków, Sandecja Nowy Sącz, MOSiR Bochnia, Tarnovia Tarnów, Unia Tarnów
W barażach zagrają zespoły z miejsc 5-6 (z wyjątkiem Wisły II) oraz mistrzowie okręgów. W barażu mogą występować tylko zawodnicy z rocznika 2001, 2002, 2003, uprawnieni do gry w danym zespole.
Komunikat w sprawie baraży zostanie opublikowany przez Wydział Gier MZPN, mecze powinny odbyć się między 17 a 25 czerwca.

Małopolska Liga Młodzików - 2015/16 (12 drużyn)
Kwalifikację uzyskało bezpośrednio 8 zespołów (z miejsc 1-4 w obu grupach):
Tarnovia Tarnów, TS Wisła Kraków, Cracovia, AS Progres Kraków, AP 21 Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Sandecja Nowy Sącz, Beskid Andrychów
W barażach zagrają zespoły z miejsc 5-6 oraz mistrzowie okręgów. W barażu mogą występować tylko zawodnicy z rocznika 2003, 2004, 2005, uprawnieni do gry w danym zespole.

UWAGA:
Kluby, których drużyny zostały lub zostaną uprawnione do baraży muszą zadeklarować gotowość udziału (pod względem finansowym) w całorocznych rozgrywkach wojewódzkich w MLT i MLM.