Sukces młodych zawodników Tarnovii na arenie ogólnopolskiej!

• autor: Tarnovia, 2015-05-04 15:01

Młodzi tarnowscy piłkarze zajęli 6 miejsce w kategorii wiekowej U-10 w Finale XV edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Finały Ogólnopolskie odbyły się w Warszawie, na boiskach Legii i Agrykoli, mecze o 1 i 3 miejsce na Stadionie Narodowym.

Wywodzący się z Tarnovii, reprezentujący MUKS 1811, młodzi tarnowscy piłkarze występowali w stolicy jako reprezentacja Małopolski. Kilka tygodni temu wygrali wojewódzki etap eliminacji, pokonując w Krakowie wszystkich rywali, m.in. ze Skawiny, Zakopanego, Bochni, Krakowa.

W Warszawie grali z silnymi przeciwnikami, pokonali m.in. reprezentację kujawsko-pomorskiego (3:1) oraz opolskiego (7:1). Przegrali nieznacznie m.in. z późniejszymi zwycięzcami zachodniopomorskim (3:4) oraz lubelskim (0:2). Obie te drużyny zmierzyły się w wielkim finalne na Stadionie Narodowym i o końcowym wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Ostatecznie zwyciężyli chłopcy z zachodniopomorskiego.

Turniejowym potyczkom bacznie przyglądali się nasi świetni niegdyś piłkarze i trenerzy. Obok linii bocznej na meczach tarnowskiej drużyny można było zobaczyć m.in. Zbigniewa Bońka, Dariusza Dziekanowskiego, Tomasza Iwana, Tomasza Kłosa, Romana Koseckiego, Marka Koźmińskiego czy trenera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Na finale pojawił się także Arkadiusz Milik.

– Chłopcy zasłużyli, żeby zagrać w Warszawie, w drodze do ogólnopolskich finałów zaprezentowali się świetnie. Ważne, że na boiskach Legii i Agrykoli mieli okazję pograć z przeciwnikami trochę z innej półki niż grają na co dzień. To nowe doświadczenie dla nich i nauka na przyszłość. Walczyli o jak najlepszy wynik w każdym meczu, a sam pobyt na turnieju i atrakcje, jakie przygotowali dla nich organizatorzy to dla nich była świetna zabawa. W przyszłym roku postaramy się wskoczyć na pudło – zgodnie stwierdzili trenerzyMateusz Rzońca i Krzysztof Świerzb.

Po turnieju młodzi zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w Finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w, którym przypomnijmy lepsi okazali się gracze Legii Warszawa wygrywając 2:1.

W Warszawie Małopolskę reprezentowali: Krystian Ziemian, Michał Kloch, Oskar Świstak, Kamil Krzemiński, Kamil Kieroński, Kuba Złotnicki, Bartek Figat, Kuba Tarasiewicz, Szymon Zydroń, Adrian Kochniarczyk, Kuba Gdowski, Maciej Gwóźdź