dzisiaj: 819, wczoraj: 1915

II miejsce kadry Tarnowa

• autor: Tarnovia, 2014-11-13 17:12

We wtorek, 11.11.2014 r., odbył się X Turniej Piłkarski Juniorów (rocznik 1997 i młodsi) o przechodni Puchar Prezesa MZPN, a celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Wygrał Kraków wyprzedzając Tarnów, Nowy Sącz i Małopolskę zachodnią. W składzie reprezentacji Tarnowa wystąpił - Michał Kubis (na zdjęciu powyżej w niebieskiej koszulce), występujący na co dzień w drużynie seniorów.

Przed zawodami reprezentacje Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa i zachodniej Małopolski przywitał przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN – Lucjan Franczak, a następnie prezes MZPN – red. Ryszard Niemiec, przypomniał o genezie rocznicy, która odcisnęła się na historii narodu i dodał, że ludzie futbolu nie mogą przejśc nad nią obojętnie. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się turniej. Mecze rozgrywano na dwóch trawiastych boiskach w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego.
Przypomnijmy, że przed rokiem Kraków wyprzedził Tarnów, Małopolskę zachodnią i Nowy Sącz.

Wyniki pod więcej..

Wyniki spotkań (każdy z każdym 2x25 minut):
Kraków – Nowy Sącz 0-1 (0-1)
0-1 Konrad Brdej (karny)

Tarnów – Małopolska zachodnia 2-1 (2-1)
1-0 Adrian Kopeć
2-0 Kacper Nytko
2-1 Tomasz Trzebuniak

Kraków – Tarnów 3-2 (1-1)
0-1 Adrian Kopeć
1-1 Arkadiusz Chlebowski (karny)
1-2 Adrian Kopeć
2-2 Mateusz Korcala
3-2 Adam Tomaszewski

Nowy Sącz – Małopolska zachodnia 0-1 (0-0)
0-1 Wojciech Tomczak

Tarnów – Nowy Sącz 1-1 (1-0)
1-0 Adrian Kopeć
1-1 Mirosław Cichoń

Małopolska zachodnia – Kraków 0-7 (0-5)
0-1 Dominik Gaudyn
0-2 Dominik Gaudyn
0-3 Mateusz Sabała
0-4 Tomasz Sabała
0-5 Dominik Gaudyn
0-6 Dawid Szewczyk
0-7 Dominik Gaudyn

1.  Kraków   3     6    10-3
2.  Tarnów   3     4      5-5
3.  Nowy Sącz   3     4      2-2
4.  Małopolska zach.   3     3      2-9

Najlepszy zawodnik turnieju: Konrad Handzlik (Kraków)
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Leżoń (Tarnów)
Najlepszy strzelec turnieju: Dominik Gaudyn (Kraków) – 4 bramki. Tyle samo goli ma na koncie Adrian Kopeć (Tarnów)
Najlepsi w swoich drużynach: Handzlik (Kraków), Kopeć (Tarnów), Konrad Brdej (Nowy Sącz), Tomasz Trzebuniak(Małopolska zachodnia)

Sędziowie turnieju: Paweł Bagan, Jan Dzik, Przemysław Hibner, Piotr Kaczmarek, Maksymilian Imioło i Mateusz Śliwiński (wszyscy z KS Kraków).

W turnieju uczestniczyli:
* KRAKÓW: Dorian Frątczak (Hutnik Nowa Huta), Kacper Chorążka (Wisła Kraków) – Arkadiusz Chlebowski, Konrad Handzlik, Mateusz Sabała, Tomasz Sabała, Grzegorz Kociołek (wszyscy Wisła), Jerzy Polański (Hutnik), Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Mateusz Przesławski, Dominik Gaudyn (wszyscy Garbarnia Kraków), Mateusz Korcala, Mateusz Manterys (obaj Krakus Nowa Huta), Dawid Szewczyk (Puszcza Niepołomice), Filip Świętek (Targowianka Targowisko).
Trener koordynator: Lucjan Franczak, trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.

* TARNÓW: Michał Leżoń (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Bartłomiej Banek (Tuchovia Tuchów) – Patryk Odroniec (Tuchovia Tuchów), Michał Zamiatała (Olimpia Wojnicz), Kacper Nytko (Wisła Szczucin), Dominik Minorczyk (Nowa Jastrząbka), Michał Kubis (Tarnovia), Maciej Pawlik (Okocimski Brzesko), Adrian Kopeć, Radosław Kabała, Alan Ciombor, Kamil Gierczyński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Mateusz Tadel (Dunajec Zbylitowska Góra), Patrycjusz Cygan (ZKS Unia Tarnów).
Trener koordynator: Robert Antosz, trenerzy: Paweł Piotrowicz, Piotr Szymański.

* NOWY SĄCZ: Jakub Chudy (Dunajec Nowy Sącz), Mateusz Długosz (Poprad Rytro) – Kacper Pustułka (Poprad Rytro), Marcin Wawruszczak, Bartłomiej Garwol, Jakub Potoniec, Bartłomiej Kołdras (wszyscy Sandecja), Radosław Niemas (Dunajec Nowy Sącz) - Mateusz Firek (Lubań Maniowy), Dawid Potoniec, Kamil Kasica (Lubań Maniowy), Konrad Brdej, Jakub Wojtarowicz, (wszyscy Sandecja), Mariusz Czyżycki (Łosoś Łososina), Marcin Bednarczyk (Sokół Słopnice), Mirosław Cichoń (Poprad Muszyna), Paweł Jarzębak (Kolejarz Stróże), Szymon Banach (Dunajec Nowy Sącz).
Trener koordynator: Andrzej Kuźma, trenerzy: Łukasz Biernacki, Piotr Pietruch, kierownik drużyny: Władysław Janusz.

* MAŁOPOLSKA ZACHODNIA: Dawid Pędziałek (Soła Oświęcim), Michał Pietrzak (Skawa Wadowice) – Patryk Mikołajek, Sebastian Owcarz, Szymon Żuk, Paweł Karpiel, Arkadiusz Ryś, Patryk Żyła (wszyscy Soła Oświęcim), Wojciech Tomczak (Naroże Juszczyn), Tomasz Trzebuniak (Kalwarianka Kalwaria Zebrz.), Patryk Marczyński (Beskid Andrychów), Jarosław Mika (Zatorzanka Zator), Wojciech Kuchta, Jakub Wallentin, Jakub Piegza, Jan Martyniak, Szymon Kurek (wszyscy MKS Trzebinia/Siersza).
Trener koordynator: Marian Pamuła, trenerzy: Antoni Gawronek, Łukasz Jasek, Mieczysław Ślusarek.

mzpnkrakow.pl