Urząd miasta rozdysponował pieniądze na sport...

• autor: Tarnovia, 2014-01-28 20:30

Urząd miasta rozdysponował pieniądze na wsparcie tarnowskiego sportu.
Uwaga... Najstarszy tarnowski klub o najdłuższych tradycjach - oczywiście mowa o Tarnovii dostał na wszystkie sekcje 61 tys. zł, podczas gdy sąsiadka otrzymała na rozwój 2 sekcji (piłka i żużel) ponad 400 tys. zł... Miasto nie szczędziło również pieniędzy na Pałac Młodzieży oraz piłkę ręczną, gdzie przyznano kolejno 89 i 87 tys. Oczywiscie wyżej wymienione grupy sportowe powinny otrzymać od miasta dofinansowanie, ale czy ktoś może powiedzieć czym kierowali się ludzie, którzy decydowali o tym w jakich proporcjach środki będą rozdzielone?

Trzeba pamiętać, że Tarnovia wciąż jest MIEJSKIM Klubem Sportowym, najdłużej istniejącym w Tarnowie i w interesie miasta jest utrzymywanie go na jak najwyższym sportowym poziomie.

Kolejną kwestią jest fakt, iż Tarnovia ma najlepszą szkółkę piłkarską dla dzieciaków w Tarnowie. Nie trzeba daleko szukać. Mateusz Klich - reprezentat Polski, Łukasz Siedlik- dziś 16 latek, w wieku 15 lat przeszedł do Ruchu Chorzów. Oczywiście obaj wybili się dzięki grze w Tarnovii. Takich przykładów można wymienić o wiele więcej. Po co więc pchać pieniądze w szkolenie młodzieży w miejsce, gdzie trzeba wszystko budowac od podstaw, zamiast dołożyć starań, aby udoskonalić to co już nieźle funkcjonuje...?

Bez przekąsu, a czysto porównawczo warto spojrzeć na Tarnowską unię. Najwięcej dotacji zostało przekazanych na tamtejszą piłkę, która - spójrzmy prawdzie w oczy stoi na mizernym poziomie i oprócz żużla nie ma w tym klubie większych perspektyw na sportowy podbój Polski. Do Tarnovii trafił natomiast mały ułamek dotacji które otrzymała unia i ma on zostać wygospodarowany na wszystkie sekcje: boks, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka, wspinaczka i oczywiście piłka nożna. Jako, że wynikami w seniorskiej piłce pochwalić się nie można, tak zawodnicy Tarnovii w niemal każdej z w.w dyscyplin osiągali olbrzymie sukcesy w kraju, a nawet na świecie!!

Argumentów przemawiających za niekompetencją osób z Urzędu Miasta, które decydowały o podziale dotacji można wymienić jeszcze wiele. Cóż.. może przestraszyli się gromadki jaskółek, które w ubiegłym roku wparowały na obrady rady miasta...Przyczyn sportowego upadku Tarnovii jest wiele, ale postawa miasta wobec MIEJSKIEGO Klubu Sportowego, do tego upadku się przyczynia..

autor: riko11 2014-01-29 15:57:35

Profil riko11 w Futbolowo ,,spójrzmy prawdzie w oczy stoi na mizernym poziomie i oprócz żużla nie ma w tym klubie większych perspektyw na sportowy podbój Polski.,,
RACJA !!!
Myślę że to się zmieni ze względu na nowego prezydenta. Szkoda że nasi działacze nie postawią na seniorów tzn nie zrobia nic w kierunku awansu do lepszych lig -itp

autor: donia123 2014-02-02 16:26:22

Profil donia123 w Futbolowo Od dawna wiadomo że w Tarnowie bez znajomości się nic nie załatwi . Pewnie panowie, którzy rozdzielają pieniądze nie lubią Tarnovi.
Moim zdaniem czy Tarnowia czy Unia lepiej dać pieniądze na szkolenie młodych a nie tylko na żuzel.