List Jana Szafrankiewicza

• autor: Tarnovia, 2014-01-03 21:00

Redakcja „TEMI”

W odniesieniu do artykułu który ukazał się 18 grudnia 2013 w „Temi” pragnę napisać że tak naprawdę wszystko wygląda nieco inaczej niż przedstawił redaktor opłacany przez człowieka odpowiedzialnego za upadek klubu z ponad stuletnią historią. Tytuł winien brzmieć „Jak niszczy się Tarnovię i polską piłkę”.

Sprawy klubu są w sądzie oraz CBA – to jest prawda ale o tym redaktor milczy. „Tarnovia” umarła organizacyjnie kiedy została przejęta przez osoby które nie mają pojęcia o sporcie – organizacją i zarządzaniem. Przypomnę spadek z IV ligi, wycofanie seniorów,  juniorów, zniszczenie płyty boiska  która dzisiaj wygląda jak pastwisko.

Ciągłe narzekania nieudacznika prezesa Urbana na brak funduszy wyglądają nieco dziwnie wobec  chwalenia się ilu to piłkarzy zaczynało kariery a teraz grają w innych klubach.  Gdzie więc są pieniądze za ich sprzedaż?  W ostatnich latach można doliczyć się ich ok. 50-ciu.

Hiszpanie dzieci nie sprzedają. Szkolą do 20 lat by ukształtować  młodego zawodnika. Dzieci nie można sprzedawać bo to im szkodzi. Ukształtowanego piłkarza można sprzedać za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Seniorzy potrzebni do przyciągania sponsorów, kibiców powinni grać w III lidze by młodzież nabierała tu doświadczenia.

„Tarnovia” mogłaby być bogatym klubem jednak od blisko 10 lat jest systematycznie i konsekwentnie niszczona przy biernej postawie władz miasta zainteresowanych tylko utrzymaniem stołka, napchaniem własnej kieszeni i interesem własnej partii. Mamy tego zresztą w ostatnich miesiącach doskonały przykład.

Dlatego pan redaktor nie zadał pytania gdzie są pieniądze za sprzedaż Roztoki, boiska na Rzędzinie, za maszt telefonii komórkowej, za przeprowadzenia najpierw kabla a potem rury ciepłowniczej, sprzedaż Klicha do Cracovii czy Wolańskiego do Stali Rzeszów? Na jakich zasadach „Świt” udzielał klubowi pożyczek? Czyżby były to niewygodne pytania?

Oświadczam iż „Tarnovię” stać na trzecią ligę. Niestety obecnie „ktoś” tego nie chce. Nie chce pełnych trybun i dobrze zarządzanego klubu. Może chodzi o ziemię w centrum Tarnowa?

Jan Szafrankiewicz

Były zawodnik oraz trener „Tarnovii”

• czytano: [1903]

autor: buli1909 2014-01-04 00:16:23

Profil buli1909 w Futbolowo Pseudodzialacze Wypier...lac!!!

autor: okragly55 2014-01-04 22:04:33

Profil okragly55 w Futbolowo Panie Janie ktoś kto nigdy nie był związany z Tovią nie zrozumie co jest w sercach kibiców i byłych zawodników pozdrawiam.

autor: toviaa 2014-01-06 13:27:09

Profil toviaa w Futbolowo Brawo Panie Janie!
Ten klub zasluguje na gre, co najmniej w III lidze!
Precz z pseudozarzadem!

autor: darfi40 2014-01-06 18:30:12

Profil darfi40 w Futbolowo Jest to dobry sygnał do działania,co mogą zrobić kibice żeby coś zmienić?jak wypi*****ić ten zarząd?może zebrać z tysiąc podpisów i ruszyć do władz miasta?tylko potrzeba odpowiedniej osoby która to ogarnie(oddanej TOVI i będącej w temacie)!!!

autor: emanuel11 2014-01-08 11:06:13

Profil emanuel11 w Futbolowo do darfi40 - miałbyś i nawet kilka tysiecy podpisów jak bys ta liste rzucił na Craxie :)