dzisiaj: 929, wczoraj: 1915

Tarnovia - GKS

• autor: Tarnovia, 2013-08-17 13:26

W 3 kolejce Tarnowskiej Ligi Okręgowej podopieczni Tomasza Juszczyka na własnym stadionie podejmą drużynę GKS Drwinia. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 11.

Klub GKS Drwinia powstał 17 lipca 2011 roku po połączeniu trzech klubów Wisły Grobli, Tęczy Świniary i Drwinki Drwinia. Obecnie start GKS-u jest poniżej oczekiwań. Drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła 6 miejsce z dorobkiem 49 punktów w obecnym sezonie po dwóch kolejkach ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt co daje odległą 12 pozycje w ligowej tabeli. W pierwszej kolejce goście niedzielnego spotkania zremisowali z beniaminkiem z Niedomic 2:2, natomiast w ubiegły czwartek przegrali na własnym stadionie z innym beniaminkiem - Victorią pomimo że prowadziła 3:0 ostatecznie uległa 3:4.

Tarnovianie po dwóch serii spotkań zajmują 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów i jest jedną z czterech drużyn, która jeszcze nie doznała smaku porażki. Na inaugurację "Tovia" w bardzo dobrym stylu pokonała Zorzę 2:1. Kolejnym spotkaniu niestety naszym zawodnikom nie udało się sięgnąć po pełną pulę. W Odporyszowie z tamtejszym Ikarem zremisowali 2:2, pomimo że przegrywali już 2:0 doprowadzili do remisu. W tym spotkaniu "Biało-Czerwoni" popełnili dwa fatalne błędy, które kosztowały nas utratę dwóch punktów. W poprzednim sezonie w Drwini pokonaliśmy miejscowych 2:1, natomiast przy Bandrowskiego 9 lepsi byli rywale. Mimo że Drwinia zajmuje na początku sezonu 12 miejsce jest rywalem wymagającym jednak mamy nadzieję że zawodnicy "Tovii" mając atut własnego boiska udowodnią swoją wyższość.

Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie!