Tomasz Juszczyk: "Zostaję w Tarnovii"

• autor: Tarnovia, 2013-06-28 18:40

Zapraszam do przeczytania wywiadu z trenerem seniorów Tarnovii Tomaszem Juszczykiem.

Jak ocenia trener rundę wiosenną w wykonaniu piłkarzy Tarnovii?

Przed rundą wiosenną mówiłem że postaramy się poprawić lokatę bo tą drużynę na to stać jednak się nie udało. Z drugiej strony musimy się cieszyć z tego co ugraliśmy bo w pewnym momencie wpadliśmy w dołek i wydawało się że do końca będziemy walczyć o utrzymanie. Wygrana w Szczucinie była takim punktem zwrotnym, który pozwolił nam trochę odetchnąć i zdobywać punkty w kolejnych meczach.

Co było powodem że Tarnovia na wiosnę zdobyła mniej punktów niż w I rundzie.

Po pierwszej rundzie chyba wszyscy myśleliśmy że będzie miło, fajnie i przyjemnie. Życie pokazało inaczej. Jeżeli z samej gry i wykonywanych założeń taktycznych jestem zadowolony to główną przyczyną zdobycia mniejszej ilości punktów były fatalne błędy indywidualne po których rywale zdobywali bramki i punkty  (Gnojnik, Dąbrovia czy Żabno).

Którzy zawodnicy spełnili oczekiwania a którzy zawiedli?

Na pewno nikt nie zawiódł. Wszyscy dali z siebie ile mogli. Trzeba pamiętać że jest to drużyna czysto amatorska i za to należy jej się szacunek. Indywidualnie chciałem wyróżnić Maćka Pabiana, który trzymał równy poziom cały sezon i dobrze wszedł w seniorskie granie. Nie można zapomnieć o Tomku Mikosiu, który mimo swojego wieku pokazał jak ważnym jest ogniwem i czym jest jego brak jak nie mógł wystąpić w kilku meczach ze względu na obowiązki służbowe.

Jak wygląda obecnie sytuacja w klubie oraz drużynie? Czy w następnym sezonie zobaczymy drużynę seniorów grającą w lidze?

Sytuacja w klubie jak i w drużynie jest bardzo stabilna jak na ten poziom rozgrywek i nie ma opcji żeby drużyna nie wystartowała w rozgrywkach.

Jaka będzie przyszłość trenera w następnym sezonie? Nadal trenowanie i gra w Radłovii oraz  trenowanie Tarnovii?

Na dzień dzisiejszy wszystko pozostaje bez zmian i będę prowadził obie drużyny.

Kiedy drużyna zaczyna przygotowania do nowego sezonu?

Przygotowania rozpoczynamy 15 lipca. W planach są 4 gry kontrolne. Okres przygotowawczy jest krótki bo liga startuje już 10/11 sierpnia.

Na co można liczyć w przyszłym sezonie? Znów walka o utrzymanie/środek tabeli czy też może w końcu Tarnovia włączy się do walki o awans?

Nie chcę składać jasnych deklaracji o co będziemy grać w następnym sezonie. O tym będzie można porozmawiać w momencie kiedy będę wiedział kto zagra w drużynie i jaki będzie ostateczny skład.

Czy są już znane jakieś zmiany kadrowe?

Wstępnie chęć powrotu wyraziła czwórka zawodników z Olimpii Wojnicz (Mateusz Rzońca, Wojciech Gucwa, Artur Mroczek, Rafał  Mleczko).  Prowadzone są rozmowy z dwoma ofensywnymi zawodnikami. O ubytkach jak na razie nic nie wiadomo. Jedyne zapytanie jest o Daniela Zauche ze strony Skawinki Skawina.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w nowym sezonie.

autor: emanuel11 2013-06-28 19:33:42

Profil emanuel11 w Futbolowo Trener mi się wydaje zbyt dobry , ale żeby awansować to musimy uzyskać rasowych napastników bo inaczej nici z awansu. Według mnie najsłabszą formacją jest właśnie nie od dziś linia ataku. Więc jak chcemy myślec o awansie to musimy na Bandrowskiego 9 ,,zaprosić,, dobrych napastników

autor: czerwony786 2013-07-04 12:31:50

Profil czerwony786 w Futbolowo Awans to jedyna możliwość na odrodzenie klubu. Tylko, że zarząd tego nie chce i na awans nie ma szans!

autor: emanuel11 2013-07-04 16:28:36

Profil emanuel11 w Futbolowo czerwony nie masz racji , przeciesz zarzad nie gra na placu gry , jezeli piłkarzom i trenerowi nie zalezy na awansie to lipa