Podsumowanie okresu przygotowawczego okiem trenera

• autor: Tarnovia, 2013-04-12 15:05

O podsumowanie okresu przygotowawczego poprosliliśmy trenera Tarnovii Tarnów, Tomasza Juszczyka.

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy 15 stycznia. Zajęcia odbywały się na własnych obiektach. Trenowaliśmy w terenie, na hali,siłowni i orliku. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe rozegraliśmy tylko 7 gier kontrolnych. Naszymi przeciwnikami byli: Olimpia Wojnicz 1:4, Koszyce Małe 6:4, Pogórze Pleśna 6:2, Dunajec Zbylitowska Góra 2:2, Orzeł Lisia Góra 9:4, Rzemieślnik Pilzno 0:8 i LKS Nowa Jastrząbka 0:4. Szczególnie sparing z drużyną z Pilzna odbija się czkawką całej drużynie ale na usprawiedliwienie mogę powiedzieć że pojechaliśmy na niego w bardzo okrojonym składzie( kontuzje, sprawy zawodowe zawodników) i trafiliśmy na dobrze dysponowanego rywala. Ze zmian personalnych to po stronie ubytków musimy odnotować: Paweł Kordela (Żabno), Bartłomiej Sysło (Ładna), Szymon Gucwa (Jadowniczanka). Znowych twarzy to Rafał Kozieł (wychowanek Tarnovii) i Kamil Kocoł (powrót z zagranicy). Do kadry zostali dokooptowani chłopcy z zespołu juniorów ( Król, Wójcik, Kubis, Noga, Maciosek). Niestety na jednym zostatnich treningów kontuzji doznał nasz czołowy zawodnik Tomasz Barczak, który złamał dwa żebra i czeka go kilkutygodniowy rozbrat z piłką. Ogólnie przygotowania oceniam pozytywnie. Liczę na pełne zaangażowanie chłopaków w tej rundzie i na koniec sezonu zajmiemy wyższe miejsce niż mamy obecnie na co tą drużynę niewątpliwie stać.