Stawowy: to dla nich duże wyróznienie

• autor: Tarnovia, 2013-03-07 21:27

We wtorek dwaj młodzi piłkarze Cracovii Krzysztof Szewczyk i wychowanek Tarnovii Tarnów - Bartosz Kapustka otrzymali powołanie na konsultację reprezentacji Polski U-17.

- To dla mnie zaskoczenie, Krzysiek jest w reprezentacji dwa lata, ja dopiero niedawno wskoczyłem do niej i zadebiutowałem w meczu z Litwą - przyznaje Bartosz Kapustka. - Cieszymy się bardzo z tych powołań - dodaje Krzysztof Szewczyk.

Konsultacje  w Ciechanowie będą miały na celu wyłonienie osiemnastki, która uda się do Szwajcarii na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. - Będziemy chcieli wywalczyć sobie miejsce w kadrze na ten turniej - wyjaśnia Kapustka.

Z uwagi na zgrupowanie, obaj zawodnicy nie będą do dyspozycji trenera Wojciecha Stawowego nawet przez ponad dwa tygodnie. - Krzysiek i Bartek są już na stałe w kadrze pierwszej drużyny, trenują z nami i to wszystko procentuje, jeżeli chodzi o ich rozwój. Dużą sprawą dla nich jest również reprezentacja, dlatego też cieszę się, że pojadą na zgrupowanie i mam nadzieję, że udadzą się także do Szwajcarii. To dla nich wyróżnienie - wyjaśnia trener Stawowy.

Obaj nastolatkowie mają już za sobą występy w pierwszej drużynie Cracovii, jak  na razie jednak wyłącznie w sparingach.  - Nie wykluczam ich debiutu w meczu mistrzowskim jeszcze w tym sezonie - informuje szkoleniowiec „Pasów".

Konsultacja szkoleniowa w Ciechanowie rozpocznie się 14 marca, następnie selekcjoner wybierze osiemnastu zawodników, którzy wyjadą na turniej eliminacji Mistrzostw Europy do Szwajcarii. Rywalami "biało-czerwonych" będą: Szwajcaria (22 marca), Czechy (24 marca) i Izrael (27 marca).

cracovia.pl