ogółem: 5 483 683

Jadowniczanka - Tarnovia

• autor: Tarnovia, 2012-06-01 21:54

W ramach XXVIII kolejki Klasy Okręgowej Tarnovia podejmować będzie na wyjeździe lidera rozgrywek - Jadowniczankę Jadowniki.

Jadowniczanka jest liderem "okręgówki". W przerwie zimowej drużyna z Jadownik zajmowała drugie miejsce, lepsze postawa w rundzie rewanżowej, a właściwie osłabienie Olimpii Wojnicz spowodowało że to Jadowniczanka na chwilę obecną jest najlepszą drużyną ligi, zmierzająca po awans do IV ligi. Sprawa jednak awansu jest nadal otwarta, teoretyczne szanse na awans ma pięć zespołów, więc spotkanie z podopiecznymi Wacława Macioska będzie miało wielkie znaczenie dla układu tabeli. Porażka gospodarzy niedzielnego spotkania może spowodować stracenie miejsca premiowanego awansem, a więc powtórka wyniku przy ul. Bandrowskiego 9 gdzie Tarnovia pokonała Jadowniki 2:0 może bardzo drogo kosztować zespół Jadowniczanki.

W tarnovskiej drużynie po ostatnich nieco lepszych wynikach panuje lepsza atmosfera. W ostatnich czterech spotkaniach Biało-Czerwoni nie doznali smaku porażki. W ostatniej kolejce "Tovia" zremisowała przed własną publicznością jedną z najlepszych drużyn w rundzie rewanżowej pomimo że prowadziła do 94 minuty nie zdołała dowieść zwycięstwa do końca, co oznaczało powtórkę z rozrywki ponieważ w Ciężkowicach miejsce miała identyczna sytuacja.

Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 13.00 na stadionie w Jadownikach.