Sokół Borzęcin Górny - Tarnovia 0-3 (0-1)

Bramki: K.Zawada (sam.) 30, Gała 75, Przydział 79

Żółte kartki: A. Zawada, Klisiewicz - Kordela

Sokół: Mucek - Mularz (60 Płachno), P. Światek, A. Zawada, K. Zawada - Moneta, Płachno (75 Małysa), Kądziołka, Chmura - S. Światek (76 Obłąk), Klisiewicz

Tarnovia: Paweł Jankowski - Piotr Jankowski, Kociara, Gucwa, Bodura - Kordela (70 Przydział), Zaucha (60 Gała), Mikoś, Rzońca, Barczak (83 Ryguła) - Dydyk (78 Wałek)

Widzów: 100

Czytaj dalej...

Kibice zgomadzeni na boisku w Łękach mogli obejrzeć wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie obydwie drużyny oddały po kilka strzałów na bramkę rywali ale bramkarze nie dali się zaskoczyć. Dopiero w 30 minucie goalkiper Sokoła musiał skapitulować po niefortunnej interwencji kolegi z drużyny. Na dwie minuty przed przerwą po akcji gospodarzy przed startą bramki ratuje tarnovian Paweł Jankowski.

W drugiej części meczu nieco przycisneli Tarnovię. W 58 min. gospodarze strzelają gola ale sędzia boczny wcześniej podniósł chorągiewkę i bramka nie została uznana. W 75 min. "Biało-Czerwoni" podwyższają prowadzenie. Rajd lewą stroną boiska przeprowadza Rzońca, centruje w pole karne do Gały a ten uderzeniem po ziemi zdobywa gola. W 79 min. jest praktycznie po meczu. Wprowadzony minutę wcześniej Wałek wbiega z piłką w pole karne, podaje do Przydziała który zdobywa trzeciego gola dla Tovii. Kilka minut później mogło być 4-0. Przydział rewanzuje się Wałkowi za wcześniejsze podanie jednak popularny "Czesiek" mając przed sobą tylko bramkarza z kilku metrów strzela niecelnie.

Tarnovia udanie rewanżuje się za porażkę z rundy jesiennej 2-1 i wygrywa na wiosnę trzeci mecz wyjazdowy. Podopieczni Wacława Macioska wygryli to spotkanie ponieważ byli drużyną skuteczniejszą od gospodarzy. W następnej kolejce przy na stadionie przy ul.Bandrowskiego 9 dojdzie do derbów pomiędzy Tarnovią a Iskrą Tarnów na które już teraz serdecznie zapraszamy.