statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Juniorzy m³odsi Tarnovii najlepsi w Ma³opolsce

• autor: Tarnovia, 2012-03-05 07:02

W turnieju o Halowe Mistrzostwo Ma³opolski Juniorów M³odszych wygrali zawodnicy Tarnovii, którzy w finale pokonali zdecydowanie najlepiej radz±cego sobie w fazie grupowej Hutnika 2:1. Bohaterem tarnowian okaza³ siê Daniel Bro¿ek, który zdoby³ w tym spotkaniu dwie bramki.

Trzecie miejsce te¿ nieco nieoczekiwanie zdoby³a ekipa Glinika Gorlice, która w pojedynku o najni¿szy stopieñ podium tak¿e 2:1 pokona³a Wis³ê Kraków.

Zupe³nie niespodziewanie, ale w pe³ni zas³u¿enie zespó³ juniorów m³odszych Tarnovii zosta³ zwyciêzc± Halowych Mistrzostw Ma³opolski Juniorów M³odszych w roku 2012. Dla niektórych mo¿e to byæ sensacja, ale dla ¶ledz±cych m³odzie¿owe rozgrywki jest to kontynuacja sukcesu sprzed dwóch lat, gdy tarnowianie niemal tym samym sk³adem zostali mistrzami w kategorii trampkarzy. Wypada wiêc tylko pogratulowaæ sukcesu borykaj±cemu siê z ogromnymi problemami klubowi i ¿yczyæ, aby Tarnovia ponownie zajê³a nale¿ne miejsce na pi³karskiej mapie Ma³opolski.

Warto podkre¶liæ, ¿e zawodnicy z Tarnowa uporali siê i z Wis³± (w grupie) i z Hutnikiem (w finale).

Rachel 13, 17 - Bierza³o 20

Ogromna sensacja. Wis³a mia³a momentami ogromn± przewagê, lecz gra³a bardzo nieskutecznie. Wykorzystali to skrzêtnie zawodnicy Glinika, którzy dziêki szybkim kontrom i sprytowi Krystiana Rachela zdobyli dwie bramki. Wi¶lacy w koñcu trafili do siatki (Bierza³o g³ow±), ale by³o to w ostatniej minucie i na wyrównanie zabrak³o ju¿ czasu.

FINA£

Tarnovia - Hutnik 2-1

Bro¿ek 14, 17 - Dudek 9

Po najwa¿niejszym meczu w turnieju ¶mia³o mo¿na powiedzieæ, ¿e zawodnicy Tarnovii to znakomici bokserzy. I nie chodzi tu o tê¿yznê fizyczn± czy chêæ do walki wrêcz, ale o inny czynnik sukcesu ka¿dego piê¶ciarza - o taktykê i pracê g³ow±. Otó¿ zawodnicy z Tarnowa najpierw dali siê "wyszumieæ" faworyzowanym nowohucianom, a nastêpnie niczym rasowy zawodnik w ringu - wyprowadzi³ dwa szybkie ciosy i ju¿ do koñca mia³ przeciwnika pod kontrol±.

Aby byæ wiernym powy¿szemu paragrafowi, nale¿y oddaæ to, co dzia³o siê w pierwszych 10 minutach, a by³ to okres zdecydowanej przewagi Hutnika. Najpierw w 3 minucie silnie uderzy³ Gruca, ale Micha³ek wybi³ pi³kê na róg. W 5 minucie przed szans± stan±³ Judka, ale równie¿ chybi³. Kolejn± akcjê celnymi strza³ami próbowali zwieñczyæ kolejno Gruca i £ucarz, ale bez efektu. W koñcu zawodnicy z Suchych Stawów dopiêli swego: w 9 minucie prostopad³± pi³kê zagra³ Serafin, na linii pola karnego sprytnie przepu¶ci³ j± Kawa, czym umo¿liwi³ Dudkowi staniêcie "oko w oko" z golkiperem Tarnovii. Zawodnik z numerem 9 nie mia³ najmniejszego problemu z wykorzystaniem takiej sytuacji i czubkiem buta pos³a³ pi³kê do siatki.

Tarnovia w pierwszych dziesiêciu minutach zagrozi³a Hutnikowi zasadniczo tylko raz: w 4 minucie Kapustka hukn±³ z 15 metrów, ale bramkarz przeniós³ pi³kê nad poprzeczk±. Na kolejn± sytuacjê tarnowianie czekali 10 minut, ale za to jej skutek by³ piorunuj±cy. Szybk± kontrê wyprowadzi³ Mleczko i poda³ do Bro¿ka, który doprowadzi³ do remisu. Ma³o kto my¶la³, ¿e to kluczowy moment tego meczu: od tej chwili zawodnicy z Tarnowa nabrali "wiatru w ¿agle" i zaczêli prowadziæ grê. W 16 minucie szansê mia³ Mleczko. W 17 minucie Hutnik otrzyma³ najwa¿niejszy tego dnia cios: dos³ownie w prawym naro¿niku boiska M±cior wygra³ si³owy pojedynek z Dziubasem i poda³ do Bro¿ka, któremu nie pozosta³o nic innego, jak zdobyæ swoj± drug± bramkê w zawodach.

Wszyscy spodziewali siê, ¿e Hutnik rzuci siê do ataku i tak te¿ siê sta³o, tyle ¿e znakomicie graj±ca obrona Tarnovii ca³y czas trzyma³a dystans. Co wiêcej, to zawodnicy z "polskiego biegunu ciep³a" mogli pos³aæ rywali na deski, jednak Bro¿ek i Mleczko dwukrotnie w odestêpie 30 sekund pos³y³ali pi³kê w s³upek. Wkrótce po tym wybi³ ostatni gong w tym spotkaniu, które zakoñczy³o siê ma³o spodziewanym, ale jak najbardziej zas³u¿onym rezultatem.

Najlepszy zawodnik: Bartosz Kapustka (Tarnovia)
Król strzelców - 4 bramki: Daniel Bro¿ek (Tarnovia)
Najlepszy bramkarz: Micha³ Klêczar (Stalmark)

Zawody sêdziowali: Tomasz ¯elazny, Tomasz Piróg, Wojciech Cury³o, Rados³aw Wilk (Kraków)

KOÑCOWA KLASYFIKACJA:
1. Tarnovia Tarnów: Wi¶niewski, Micha³ek - Wojnarowski, Kusiak, Rydlakowski, Ziaja, Mleczko, M±cior, Kapustka, Bro¿ek, Kowal, Nowak, Ludwa
2. Hutnik Nowa Huta: Bartyzel, Siwiecki - Butkiewcz, Dudek, Dziubas, Gruca, Judka, Kawa, £ucarz, Prochwicz, Serafin, ¦wituszak, Zieliñski
3. Glinik Gorlice: Krynicki - Dr±g, Galas, Gawryka, Gr±dalski, Majcher, Marynowski, Pater, Rachel, Rz±sa, Skoczeñ, Karp
4. Wis³a Kraków: Zaj±c - Bierza³o, Marszalik, £ukasik, W±sikowski, Wójcik, Sarga, Szywacz, Lech, Bartosz, Mordec, Kuczak, Kolanko
5. MKS Trzebinia: Mirek - Piotrowski, Ma³odobry, Wazienin, Piskorz, Grzebinoga, Filipek, Rejduch, Piwowar, Kowalik, Wnuk, Kurzañski, Zybiñski
6. Stalmark-Burza Roczyny: Klêczar - Pêkala, Mizera, Polakiewicz, Karbowiak, Susek, Walusiak, Janusik, Rajda, Swako¶
7. Kolejarz Stró¿e: Basta - Matusik, Dutka, Mól, Dybiec, Krok, Sorota, Niemas, Wañczyk, Swies, Obrzut, Migacz
8. Wolania Wola Rzêdziñska: Barna¶ - Bañdur, Jurczyk, Potempa, Paw³owski, Wiêckowski, Mordyl, Bezkosty, Nytko, Ciochoñ, Till, Kokoszka.