Zespól Tarnovii ma być znów mocny

• autor: Tarnovia, 2012-02-24 14:29

Spore zmiany zaszły podczas przerwy zimowej w zespole Tarnovii Tarnów. Najważniejsza to ta na stanowisku trenera, dotychczasowego szkoleniowca Stanisław Kroka zastąpił duet Wacław Maciosek - Tomasz Juszczyk. Obaj nowi szkoleniowcy, w najstarszym tarnowskim klubie, odpowiadają za prowadzenie i wyniki sportowe drużyn seniorów i juniorów.

- Obie grupy połączyliśmy razem i dzięki temu w treningach, które odbywają się trzy razy w tygodniu, zawsze uczestniczy 18-19 zawodników. Nie mamy wiec problemu z frekwencją na zajęciach. W okresie przygotowawczym zajęcia odbywają się w hali i na orliku oraz w siłowni. Zespól seniorów na razie rozegrał tylko dwa mecze kontrolne, przegrywając z Polanem Żabno 1-4 oraz Ikarem Odporyszów 1-3. Mieliśmy także zmierzyć się z drużyna Zorzy Zaczarnie jednak ze względu na srogie mrozy jakie panowały w tym czasie, odwolaliśmy ten mecz - poinformował trener "Tovii" - Tomasz Juszczyk.

W czasie przerwy zimowej z zespołu z Bandrowskiego 9 odeszło dwóch graczy; Wojciech Gucwa, który na rundę wiosenną został wypożyczony do IV-ligowego zespołu Nowej Jastrząbki oraz  trenujący obecnie z drużyną Wolanii Woli Rzędzińskiej - Łukasz Wilk. Do kadry pierwszej drużyny włączeni zostali natomiast wyróżniający się piłkarze z zespołu juniorów: Daniel Zaucha, Paweł Kordela, MIchał Niedojadło, Patryk Dydyk i Michał Kacer.

W rundzie jesiennej w Tarnovii często dochodziło do konfliktu interesów pomiędzy zespołami seniorów i juniorów, teraz to ma się zmienić.

- Przy ustalaniu terminów spotkań drużyny juniorów staraliśmy się, by ich mecze rozgrywane były w środku tygodnia. Dzięki temu część zawodników będzie mogła występować zarówno w zespole seniorów, jak i juniorów - stwierdził Juszczyk.

Głównym celem, jaki przyświecał będzie obu zespołom, jest walka o utrzymanie odpowiednio w tarnowskiej V lidze oraz I lidze juniorów.

- Jest to plan minimum dla obu naszych drużyn. Chcemy utrzymać obecny stan posiadania, natomiast w kolejnym sezonie planujemy wzmocnić zespół seniorów i powalczyć o awans do IV ligi. Tarnovia to zasłużony klub i powinien mieć mocny zespół seniorów gający na przyzwoitym poziomie - podsumował trener Tarnovii.

Dziennik Polski

autor: informator9 2012-03-02 16:23:17

Profil informator9 w Futbolowo kurcze Tovia brawo !!!! 3 mam kciuki

autor: Magda9212 2012-03-04 12:28:24

Profil Magda9212 w Futbolowo Brawo !!