Jadowniczanka dystansuje Olimpię Wojnicz

• autor: Tarnovia, 2011-09-26 16:34

Przed tygodniem Olimpia Wojnicz po raz pierwszy straciła punkty, co skrzętnie wykorzystała Jadowniczanka i została liderem klasy okręgowej. Podczas 8 kolejki te dwie drużyny spotkały się w Jadownikach, aby....

Czytaj dalej.

Podczas 8 kolejki te dwie drużyny spotkały się w Jadownikach, aby bezpośrednio walczyć o prymat w lidze. Daniel Kotarba w 8 minucie zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, a pięć minut później wyrównał Jordan Ocłoń.  Kolejne akcje już nie były tak skuteczne, aż do końcowego kwadransa, kiedy to Jarosław Święch znów wyprowadził zespół z Jadownik na prowadzenie. Wojniczanie chcieli odrobić straty, lecz nie pozwolił im na to Kotarba pieczętując zwycięstwo Jadowniczanki w 88 minucie. Tym samym fotel lidera dla graczy z Jadownik w pełni zasłużony, a przewaga wzrosła do 4 punktów. Na drugą lokatę mógł wskoczyć Sokół Borzęcin, lecz przed własną publicznością dali się ograć Czarnym Kobyle. Słowo „ograć” to bardzo delikatne określenie, gdyż porażka 0-5 u siebie z przeciętnie do tej pory grającym zespołem to po prostu blamaż piłkarzy z Borzęcina. Bohaterem spotkania był autor czterech trafień Mariusz Tobiasz, a wszystkie gole zdobył w drugiej części gry. Czarni wygrywali do przerwy 1-0 po celnym trafieniu Mateusza Kruczka. W bezpośredniej konfrontacji o czwartą lokatę GKS Drwinia nie sprostała Zorzy Zaczarnie, ulegając przed własną publicznością 0-1. Po bardzo wyrównanym meczu jedynego gola w 80 minucie zdobył Rafał Zegar. W Skrzyszowie także padła tylko jedna bramka, a strzelił ją Kamil Wróbel dla Polanu Żabno. Bramka zdobyta tuż przed zejściem do szatni na przerwę sprawiła, że goście kontrolowali przebieg spotkania do końcowego gwizdka arbitra. W Szczucinie i Dąbrowie kibice obejrzeli remisowe spotkania. Ciężkowianka w Szczucinie objęła prowadzenie w 11 minucie po strzale Macieja Gwoździa, lecz kilkanaście minut później Wisła wyrównała za sprawą Adama Majki. Emocje na tym się zakończyła i nie padła już żadna bramka. W Dąbrowie spotkały się natomiast drużyny, które mogły grać w tym sezonie poziom niżej. Los jednak sprawił, że zarówno Dąbrovia, jak i Tarnovia szczęśliwie rywalizują na poziomie okręgówki. Wynik sportowy obu drużyn nie jest jednak zbyt okazały i przed ósmą kolejką zajmowały spadkowe lokaty. Po pierwszej, niemrawej odsłonie gra się ożywiła po przerwie, lecz żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola i dwa bardzo zasłużone dla regionalnego sportu kluby podzieliły się punktami. W Tarnowie, na boisku Iskry doszło do małych derbów z Łukovią. Obydwa zespoły znają się dobrze i zbytnio nie pałają sympatią do siebie. Na boisku po twardej, męskiej grze wygrali gospodarze 3-1, choć do przerwy Łukovia wygrywała po uderzeniu Tomasza Frączka. W drugiej części gry bardzo dobrze spisywał się Dominik Schab, który strzelił dwa gola, oraz wywalczył rzut karny, którego wykorzystał Krzysztof Derlaga. W identycznych rozmiarach Orzeł Dębno pokonał u siebie Piasta Czchów /Przeklasa 17, Greń 60, Bernady 80 (karny) – Górka 25 (karny)/.

8. kolejka 24-25 września 2011
Jadowniczanka Jadowniki    3-1    Olimpia Wojnicz
GKS Drwinia    0-1    Zorza Zaczarnie
Sokół Borzęcin   0-5    Czarni Kobyle
Iskra Tarnów    3-1    Łukovia Łukowa
Orzeł Dębno    3-1    Piast Czchów
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska    0-0    Tarnovia
Wisła Szczucin    1-1    Ciężkowianka