VIII kolejka Klasy Okręgowej

• autor: Skryba, 2011-09-24 10:01

W kolejnym ligowym spotkaniu Tarnovia zmierzy się w  niedzielę z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska.

Dąbrovia - podobnie zresztą jak Tarnovia - gra tym sezonie w Klasie Okręgowej dostając się do niej niejako kuchennymi drzwiami ponieważ na koniec sezonu 2010/11 znaleźli się na miejscu spadkowym jednak wobec fuzji Wisły Grobla z Drwinką Drwinia zajęli zwolnione miejsce. W obecnym sezonie dąbrovianie spisują się nienajlepiej. Pomimo niezłej gry dotychczas wygrali tylko w derbowym pojedynku z MLKS-em Żabno 1-0 oraz trzykrotnie zremisowali (z Iskrą Tarnów 2-2, Wisłą Szczucin 1-1 i Ciężkowianką 2-2). Dąbrovia zajmuje obecnie w tabeli 13 pozycję będąc lokatę wyżej właśnie od Tarnovii. Warto przypomnieć że w ubiegłym sezonie Tarnovia dwukrotnie uległa Dąbrovii - 0-2 w Tarnowie i 1-2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Na pewno w tym meczu dąbrowianie będą chcieli odbić sie nieco do góry w ligowej tabeli i wywalczyć 3 punkty.

W obozie tarnovian po ostatnim tygodniu panują nieco lepsze nastroje. W poprzednim ligowym spotkaniu Biało-Czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując Orła Dębno 2-1 co pozwoliło opuścić niechlubną pozycję czerwonej latarni. Dodatkowo w środę Tovia w II rundzie Pucharu Polski odprawiła z kwitkiem faworyzowanego czwartoligowca - Tuchovią Tuchów - wygrywając po rzutach karnym 4-2. Pomimo tego niedzielne spotkanie nie będzie należało do łatwych. Gra Dąbrovii nie odzwierciedla pozycji w tabeli i zdobycie punktu na ciężkim terenie w Dąbrowie Tarnowskiej będzie dobrym rezultatem. Liczymy jednak że Biało-Czerwoni będą chcieli piąć się w tabeli i sprawią niespodziankę zdobywając 3 punkty.

Początek meczu o godz.16.00 na stadionie w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul.Sportowej 4.