6 kolejka: Iskra Tarnów - Tarnovia

• autor: Skryba, 2011-09-09 11:33

W 6 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej dojdzie do małych derbów Tarnowa. Naprzeciwko siebie staną bowiem drużyny Iskry oraz Tarnovii.

Iskra w poprzednim sezonie występowała klasę rozgrywkową wyżej. W tym sezonie w pięciu rozegranych kolejkach zdobyła 6 punktów (1 zwycięstwo, 3 remisy, 1 porażka). W ostatniej kolejce drużyna z Krzyża odniosła pierwsze zwycięstwo pokonując na wyjeździe Ciężkowiankę 2-1. Po tym zwycięstwie awansowała na 9 lokatę w ligowej tabeli.

Sztuka zdobycia 3 punktów nie udała się jeszcze zawodnikom Tarnovii. Wydawało się to prawdopodobne w ostatniej kolejce kiedy po niezłej pierwszej połowie Biało-Czerwoni remisowali z Sokołem Borzęcin 1-1. Niestety w drugiej części gry błędy w defensywie pozowoliły gościom na zdobycie gola. Tarnovia aktualnie zamyka tabelę z dorobkiem 1 punktu.

W poprzednich latach obie drużyny spotykały się już kilkukrotnie w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Ostatnio w sezonie 2009/10 kiedy przy ul.Krzyskiej Iskra wygrała 1-0 natomiast przy ul.Bandrowskiego padł remis 2-2.

Początek spotkania na stadionie w Krzyżu w sobotę o godz.17.00