Tarnovia - Hydrotruck Radom 30/11/2019

Wymiary boiska: 105 m x 70 m,

Oświetlenia brak

Historia

Pierwsze mecze piłki nożnej tarnovska drużyna rozgrywała na błoniach nad rzeką Białą, gdzie obecnie znajduje się Kolonia Kolejowa oraz stadion Metalu Tarnów. Boisko nie miało określonych wymiarów.

Po I wojnie światowej boisko urządzono w tzw. oślim ogrodzie (obecnym ogródku jordanowskim) w Parku Strzeleckim. W tym czasie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół uzyskuje u księcia Sanguszki zgodę na wydzierżawienie terenu tuż obok dworca kolejowego. Sportowcy i działacze wspólnym wysiłkiem wybudowali tam boisko sportowe do gry w piłkę nożną. W ciągu dwóch lat boisko wzbogaciło się o małą drewnianą trybunę , szatnię i magazyn. Całość została ogrodzona parkanem. Boisko piłkarskie oddano do użytku w 1921 r. a całość rok później. Książę Sanguszko przekazał klubowi 2ha terenu nieodpłatnie. Obiekty te służyły Tarnovii do 1939 r.

W 1945 r. po reaktywowaniu klubu rozpoczęła się ciężka praca ówczesnych działaczy i zawodników nad przywróceniem Tarnovii bazy sportowej. Główną płytę otoczono wałem dla widowni. Wybudowano trybunę i szatnię. Stadion powiększono o otrzymaną z parcelacji "cykoryjke" , gdzie obecnie znajduje się boisko treningowe.

17 lipca 1947r. w obecności przedstawicieli władz otwarto uroczyście stadion, który mógł pomieścić 10.000 widzów. W 1984 roku przebudowano konstrukcję trybuny z drewnianej na stalową, podwyższono wał trybuny otwartej i zainstalowano na niej miejsca siedzące, tym samym zwiększono pojemność stadionu do 12.000 miejsc. Ostatnia przebudowa nastąpiła w latach pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Na trybunie otwartej zdemontowano zniszczone podesty pod ławki, wybetonowano na nowo całą trybunę pod montaż krzesełek zarazem zmniejszając jej pojemność. Od tamtego czasu na stadionie nie przeprowadzono żadnych poważniejszych prac.

Współrzędne GPS (parking koło budynku klubowego)  N: 50° 0' 20"  E: 20° 58' 40"

Płyta Główna

Trybuna Kryta

Trybuna Betonowa